+3804733 28328 dnz_21@ukr.net

Поради батькам

від | Січ 11, 2021

Програма «Доступні ліки».

Матеріали містяться у папці за посиланням: https://bit.ly/3IhgkZS.

З орієнтовним планом комунікаційних активностей можна ознайомитись за посиланням: bit.ly/3Z4XGud.

Повідомляємо, що Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) разом із навчально-реабілітаційним центром «Джерело» підготували брошуру «Набута інвалідність дитини. Поради батькам і фахівцям».

Брошура містить інформацію про порядок дій для оформлення інвалідності дитині, види допомог та підтримки, порядок їх отримання, інклюзивну освіту, а також рекомендації щодо батьківської підтримки дитини, облаштування домашнього та освітнього простору тощо.

Завантажити брошуру можна за посиланням:

https://www.unicef.org/ukraine/documents/acquired-disability

Шановні батьки!

Зима – період підвищеного дитячого травматизму, який збільшується приблизно на третину. У цей час зростає роль дорослих, які повинні навчити дітей правилам поведінки, що дозволяє уникнути небезпеки отримання травм та посилити контроль за їх дотриманням.

Які травми типові для цього часу року та як їх уникнути?

Санки, лижі, ковзани – найулюбленіші розваги дітей взимку. На жаль, вони також стають причиною багатьох травм.

Необхідно пам`ятати:

 • санки мають бути непошкоджені, з усіма дощечками;
 • кріплення на лижах має бути ціле та правильно прикріплене на ногах;
 • ковзани мають бути обов`язково відповідного розміру.

Дорослі повинні проконтролювати ті місця, де грають діти взимку. Схил, який обирається для спуску на санчатах чи лижах, обов`язково повинен знаходитися далеко від дороги. Кожна дитина повинна розуміти, що катаючись з закритими очима, можна зіткнутися з сусідом або деревом. Небезпечно прив`язувати санки один до одного, особливо небезпечно чіплятися на ходу до транспортних засобів!

На ковзанах найкраще кататись в спеціально обладнаних місцях чи на майданчиках. Не можна використовувати перший лід на місцевих річках, озерах для катання – це дуже небезпечно!

Гра в сніжки – ще одна зимова забава, яка може призвести до пошкоджень. При грі в сніжки потрібно берегти від таких «снарядів» обличчя. Завдання дорослих переконати дитину не кидати сніжок в упор та не цілити у голову.

Взимку зростає і кількість транспортних травм. Часто дитина бачить, що автотранспортний засіб наближається, але сподівається проскочити – машина ж просто не встигає загальмувати. Перетинаючи проїжджу частину дороги, слід бути гранично уважним, і, звісно ж, правилом переходу на іншу сторону вулиці виключно пішохідним переходом та на зелене світло ні в якому разі не нехтувати. Тому не забувайте нагадувати дітям основні правила дорожнього руху та безпечної поведінки на дорогах.

Шановні дорослі, пояснюйте дітям особливості зимових правил поведінки та контролюйте, щоб їх оточення було безпечне! Головне, що повинні запам`ятати діти це те, що катання на лижах, санчатах, ковзанах та інші розваги мають стати веселим проведенням часу, а не нести небезпеку (шкоду) здоров`ю. По можливості не залишайте дітей без нагляду. Тоді багатьох серйозних травм можна буде уникнути!

Бережіть своїх дітей та себе!

Будьте здорові!!!

Дітям – про Конституцію України

28 червня в Україні відзначають День Конституції. Це Основний Закон нашої держави, в якому закріплено правові основи України.

Відповідно до тієї ж Конституції, день прийняття Основного Закону є державним святом – Днем Конституції України. «Стаття 161. День прийняття Конституції України є державним святом — Днем Конституції України.»

Прийняття Конституції закріпило правові основи незалежної України, її суверенітет і територіальну цілісність, стало важливим кроком у забезпеченні прав людини та громадянина, сприяло подальшому підвищенню міжнародного авторитету України на світовій арені.

Часто дорослим важко пояснити малюкам, що це за свято – День Конституції України. На допомогу батькам вміщуємо орієнтовний приклад розповіді для дітей старшого дошкільного віку.

В кожній країні є правила, за якими живуть всі її мешканці. Ці правила називаються “законами”. Законів багато, та серед них є найголовніший, що зветься словом “Конституція”. Якщо цього головного закону не дотримуватися, то в країні не буде порядку. Тому виконувати Конституцію повинні всі-всі мешканці країни.

Наша Україна теж має свою Конституцію – закон, в якому записано всі права українців. Це право на життя, право на житло, право на працю, право на відпочинок, право на лікування та багато-багато інших прав. Записано в Конституції і наші обов’язки.  Наприклад, обов’язок захищати свою Батьківщину, обов’язок берегти природу, обов’язок виконувати вимоги Конституції та інші.

Важко було б уявити наше життя, якби не було Конституції! Всюди би панували безлад та негаразди. Отже, Конституція України є дуже важливою для всіх нас.

День Конституції України, цій даті була присвячена ціла низка заходів в нашому закладі дошкільної освіти №1. Відбулася година державності «Конституція – символ незалежної України».  Дітям розповіли про шлях, пройдений нашою державою від Конституції Пилипа Орлика до прийняття нової Конституції  – Основного Закону України. Вихователі розповіли дітям, про те як «народжуються» закони; пояснили, що Конституція надає дітям рівні права та не допускає жодного насилля над дитиною.

 

Пам’ятка
безпечної поведінки під час літніх канікул

     Ось і розпочинаються літні канікули. Пам’ятайте, що літні канікули – це можливість  набратися свіжих сил, оздоровитися, закріпити набуті знання і використовувати їх у домашніх умовах. Звертаємо увагу на організацію відпочинку Вашої дитини  під час канікул. Приділяйте, будь ласка, більше уваги своїй дитині. Залучайте до виконання домашніх обов’язків. Тримайте під контролем проведення дозвілля сина (доньки) за межами дому у вечірній час.

     Як завжди, кожен з нас проведе канікули по-різному. Подорожі, екскурсії, море, гори, походи, багато друзів – все це чекає на вас влітку. Бажаємо усім гарного відпочинку, яскравих вражень, незабутніх зустрічей, захоплюючих мандрівок!

      Але також закликаємо Вас завжди пам`ятати елементарні правила безпеки, щоб літній відпочинок не був зіпсований, а для цього Вам допоможе наша Абетка Безпеки:

Якщо маленька дитина реагує на вибухи плачем, спробуйте ці рекомендації:

 1. Привчити дитину до навушників чи беруш для вушок. Страх – це природня захисна реакція на сигнал тривоги, який треба мінімалізувати: міцна шапочка і вата до вух знизять потужність звуку. При можливості закривайте вушка малечі ще і своїми руками. Так робили наші бабці в часи війни.
 2. Важливо прив’язати навколо себе дитину або міцно притуляти до себе. Візьміть м’яку ковдру та замотайтеся разом з дитиною. Малеча не має відчувати, що вона сама, так вона автоматично регресує.
 3. Намагайтеся контролювати власний стан. Дитина дуже сильно відчуває ваш стан і реагує на вашу реакцію. Тож, в складній ситуації починайте вібрувати голосом на будь-який звук А, О, У: максимально довгий видох із звуком на одному вдосі. Ця проста вправа забезпечить сірий шум, який автоматично заспокоює дитину.
 4. Співайте колискові не дитині а собі, щоб сповільните серцебиття. Так дитина відчує, що ви спокійні та буде стабілізуватися сама.
 5. Давайте пити водичку як тільки малеча починає плакати намастіть її губки якимось смаком (мед, джем і т.д.). Так дитина розсіює увагу та змінює стан.
 6. Робіть якісь патерні, повторюючі рухи або починайте інтенсивно махати рукою чи головою. Це приверне увагу дитини до зовнішнього та відволіче від власної тривоги.
 7. Важливо! Дітей до 2.8 років повинні стабілізувати дорослі, їх мозок ще не сформував систему саморегуляції. Істерика в малечі може призвести до негативних наслідків в організмі або тимчасового підвищення температури тіла.
 8. У час спокою робіть з дитиною солені ванночки для ручок і ніжок. Просто пограйтесь – це знижує рівень стресу як у мами так і у дитини. Морська сіль допомагає знизити рівень стресу та тривоги.
 9. У стресовий період організм кожної людини вимагає велику кількість магнію. Внесіть цей елемент у свій щоденний раціон як харчову добавку або їжте більше горіхів, бананів, бобових, броколі і т.д.
 10. Якщо відчуваєте, що самостійно не здатні заспокоїти дитину, через власний стан, краще передайте її людині, яка у даний момент емоційно більш стабільна.

Шановні батьки!

 

Відповідно до статті 12 Закону України «Про повну загальну середню освіту», у разі звернення батьків дитини з особливими освітніми потребами, у закладах загальної середньої освіти обов’язково утворюються інклюзивні класи.

На виконання Постанови Кабінету Міністрів України від 12.07.2017 №545, Комунальний заклад «Інклюзивно-ресурсний центр Смілянської міської ради» за заявою батьків або інших законних представників особи з особливими освітніми потребами, проводить комплексну психолого-педагогічну оцінку розвитку особи для визначення умов навчання.

Із метою створення належних умов для організації інклюзивного навчання у закладах дошкільної та загальної середньої освіти міста, просимо батьків або законних представників дітей з особливими освітніми потребами звертатися для проведення комплексної оцінки за шість місяців до початку навчального року.

Заяви для проведення комплексної психолого-педагогічної оцінки розвитку особи приймаються з 01.03.2022.

ПАМ’ЯТКА

з попередження дорожньо-транспортного травматизму серед дітей дошкільного віку

Шановні батьки! Швидке збільшення інтенсивності руху висуває серйозне завдання – забезпечення безпеки руху пішоходів.

          У попередженні дорожньо-транспортних випадків з дітьми важливу роль відіграє робота дорослих з роз’яснення дошкільникам правил дорожнього руху і прищеплення навичок дисциплінованого поводження на вулицях і дорогах. Щоб на допустити лиха на дорозі, Вам необхідно:
• вчити переходити вулиці на зелений сигнал світлофора, у встановлених місцях та підземними переходами;
• не дозволяти дітям з’являтися зненацька перед транспортними засобами; 

 • вчити дітей правильно обходити транспорт, що стоїть: автобус, тролейбус – позаду, трамвай – спереду;
  • не дозволяти дітям самостійно їздити на громадському транспорті; 
 • не допускати ігор дітей на проїжджій частині дороги; 
 • не дозволяти дітям грати з м’ячем, кататися на велосипеді, ковзанах, санчатах, роликах на проїжджій частині дороги та поблизу неї – це може коштувати дитині життя;
 • не чіплятися на підніжку транспорту і не стрибати на ходу, щоб своїм прикладом не заохотити дітей;
 • не подавати дітям негативних прикладів, порушуючи правила дорожнього руху.

СПОДІВАЄМОСЯ, ЩО ВИ ПРИСЛУХАЄТЕСЬ ДО НАШИХ ПОРАД!

 БАТЬКИ, БУДЬТЕ ПРИКЛАДОМ!

Щодня ваша дитина ходить до навчального закладу та в зворотному напрямку, а дорога – це завжди небезпека. І головним учителем безпечної поведінки дітей на проїжджій частині є не працівникам навчального закладу, не ДАІ, а саме батьки.

Є дитячі книжки, дитячий театр, дитяче кіно, дитячі іграшки. Але немає і бути не може «дитячого дорожнього руху».

Безпечній поведінці на дорозі треба вчити. Але завчені, як вірші, Правила не вбережуть дитину від біди. Тому поряд з вивченням Правил дорожнього руху треба діяти особистим прикладом.

Використовуйте будь-який відповідний момент для ознайомлення дітей з правилами вуличного руху.

Гуляючи з дитиною по місту, по дорозі до садочку і додому зверніть його увагу на те, як багато машин, легкових та вантажівок їздить по вулицях. А який порядок! Це тому, що люди виконують правила дорожнього руху.

Розкажіть про те, що машини йдуть по одній стороні бруківки, що люди ходять по тротуару.

Переходячи з дитиною вулицю, покажіть їй, поясніть, що треба уважно подивитися ліворуч, потім праворуч, і переходити вулицю прямо, а не навскіс.

Дуже важливо, щоб ваша дитина зрозуміла, а не тільки запам‘ятала, що виконувати правила руху потрібно завжди і всюди. Ваш приклад буде куди більш наочним, ніж сотні разів повторювані слова «не ходи на червоне світло». Тому навіть якщо ви спізнюєтеся — все одно переходьте дорогу там, де це дозволено правилами.

«Безпека» поруч з батьками

Перебуваючи поруч з дорослим, дитина покладається на нього і або зовсім не спостерігає за дорогою, або спостерігає погано. Дорослий цього не враховує. На вулиці діти відволікаються на всілякі предмети, звуки, не помітивши машину, і думаючи, що шлях вільний, вириваються з рук дорослого і біжать через дорогу. Перед переходом дороги ви повинні міцно взяти дитину за руку.

Пам’ятайте! Дитина вчиться законами вулиці, беручи приклад з вас, батьків, інших дорослих. Нехай ваш приклад вчить дисциплінованої поведінки на вулиці не лише вашу дитину, але й інших дітей.

Як взаємодіяти з дитиною, що демонструє протестну поведінку

 

Враховуйте потреби, бажання, можливості та здібності дитини, не вида­вайте власні бажання за бажання дитини.

Намагайтеся зрозуміти психологічний та емоційний стан дитини, її настрій.

 

Складіть разом з дитиною правила, які вона розумітиме.

 

Усвідомте, що у дитини мають бути не лише обов’язки, а й права.

 

Просіть чи нагадуйте про щось спокійно, але твердо. Роздратування лише посилить негативну реакцію дитини на заборону.

 

Надайте дитині право вибору — «Ти зараз хочеш помалювати чи піти на прогулянку?». Дорослому значно легше скорегувати свій день.

 

Не карайте дитину лише за те, що вона говорить «Ні». Дитина, яка не має права заперечувати, у майбутньому не зможе обстоювати власну думку.

 

Спробуйте зменшити кількість заборон. Можливо, серед них є непотрібні. Натомість частіше говоріть слово «можна» — «Малювати на шпалерах не можна, а на папері можна».

 

Заохочуйте активність, самостійність та допитливість дитини.

 

 

 

Як взаємодіяти з дитиною із синдромом дефіциту уваги та гіперактивності

 

Не стримуйте рухову активність дитини, а спрямовуйте її у правильне русло.

 

Змінюйте види діяльності дитини, давайте їй змогу відпочивати та руха­тися.

 

Не порівнюйте дитину з іншими дітьми, відзначайте її власні досягнення та хороші          вчинки.

 

Не тисніть на дитину постійними суворими покараннями, заборонами та обмеженнями.

 

Підтримуйте зоровий, тактильний контакт.

 

Давайте короткі, чіткі й конкретні інструкції, повторюйте завдання спокійним тоном.

 

Не робіть зауважень надто часто.

 

Заохочуйте гарну поведінку дитини та ігноруйте провокаційні вчинки.

 

Стежте за режимом дня дитини.

 

Намагайтеся більше хвалити і менше сварити дитину, бо вона надто чут­лива до похвали та осуду.

 

Не вдавайтеся до погроз, не підвищуйте голос, не проявляйте агресії, адже такі «виховні» методи зумовлюють у дитини негативні емоційні прояви.

 

Поєднуйте під час спілкування наполегливість та послідовність з тепло­тою і доброзичливістю.

 

Розвивайте посидючість дитини за допомогою занять, під час яких потрібно концентрувати увагу та зосереджуватися — конструювання, ма­лювання, ліплення.

 

Переключайте увагу дитини на будь-яку гру чи справу, що потребують зу­силь.

 

Створюйте ситуації успіху.

 

Підтримуйте контакт з батьками дитини. 

Правила дорожнього руху для дітей 

Наступні правила дорожнього руху дитина повинна дотримуватися неухильно:

тротуаром потрібно йти як можна далі від проїжджої частини;

перед тим як перейти вулицю, потрібно зупинитися біля проїжджої частини, потім подивитися наліво і направо, а потім знову швидко наліво;

починати переходити вулицю дозволено тільки коли загориться зелене світло світлофора;

переходити дорогу потрібно в безпечних місцях – біля світлофора і на переході, позначеному «зеброю» або, принаймні, на перехресті – тут водії машин уважніші;

не можна кидатися в транспортний потік стрімголов.