+3804733 28328 dnz_21@ukr.net
Обрати сторінку

Новини садочку

від | Лип 23, 2021

День української державності – це можливість для кожного з нас згадати історію своєї країни, повну боротьбу за незалежність, єдність та щасливе життя. Цінуємо те, за що боролися наші предки, пам’ятаємо всіх, хто загинув у цій боротьбі, будуємо майбутнє, в якому нам самим хотілося б жити. Кожного українця – з його святом, з Днем української державності!

ДЕНЬ КОНСТИТУЦІЇ

КОЛЬОРОВИЙ ТИЖДЕНЬ

ДЕНЬ БЕЗ ІГРАШОК

ДЕНЬ ЗАХИСТУ ДІТЕЙ

БЕЗПЕКА ДОРОЖНЬОГО РУХУ

ВИПУСК – 2024

 

Дорогі наші випускники, вітаємо вас з першим випусникним та першими дипломами.

Бажаємо і надалі щоб всі були з медалями, з відмінними оцінками,

Життя було яскравим, зі світлими відтінками!

Нехай запам’ятаються найліпші дні у садочку, а школа радісно зустріне, подарує гарних друзів, чудову вчительку та багато кращих моментів!

ДЕНЬ ВИШИВАНКИ

ДЕНЬ СІМ’Ї

ФЕСТИВАЛЬ “ГАРМОНІЯ РУХУ”

ДЕНЬ ПАМ’ЯТІ І ПРИМИРЕННЯ

ВЕЛИКДЕНЬ

Щорічно, 28 квітня, відзначається Всесвітній день охорони праці. Міжнародна організація праці присвячує цей день актуальній темі. У 2024 році це – «Забезпечуємо безпечну та здорову працю вже зараз в умовах зміни клімату».

Дошкільники ДНЗ #21 ”Оленка” протягом тематичного тижня розширили свої знання про безпеку та гігієну праці.

З метою поліпшення роботи щодо створення і забезпечення належних умов безпеки життєдіяльності та недопущення травматизму учасників освітнього процесу закладів освіти міста з 22 по 26 квітня 2024  року в закладі проводився Тиждень охорони праці  під гаслом: «Вплив  зміни  клімату  на безпеку та гігієну праці».

Відповідно до статті 11 Закону України «Про дошкільну освіту»  від 11 липня 2001 р. №2628-ІІІ дошкільний навчальний заклад:

  • створює безпечні та нешкідливі умови розвитку, виховання та навчання дітей, режим роботи, умови для фізичного розвитку та зміцнення здоров’я відповідно до санітарно-гігієнічних вимог та забезпечує їх дотримання;

  • формує у дітей гігієнічні навички та основи здорового способу життя, норми безпечної поведінки;

  • сприяє збереженню та зміцненню здоров’я, розумовому, психологічному і фізичному розвитку дітей.

Закон України «Про охорону праці» від 14 жовтня 1992 р. № 2694-ХІІ (зі змінами)  встановлює єдиний порядок створення системи управління охороною праці в Україні. В освітніх закладах до системи управління охороною праці належать також питання безпеки життєдіяльності (охорона здоров’я, пожежна безпека, безпека дорожнього руху, дії у надзвичайних ситуаціях тощо).

Протягом тижня проведено внутрішні перевірки стану охорони праці та безпеки життєдіяльності групових приміщень, дотримання вимог нормативно-правових актів з питань охорони праці та безпеки життєдіяльності, відповідних інструкцій, ведення журналів реєстрації інструктажів з охорони праці, безпеки життєдіяльності з дошкільниками, працівниками, виконання положень розділу з охорони праці колективного договору.

 Здійснено аналіз стану травматизму серед учасників освітнього процесу, наявний випадок невиробничого травматизму (завгосп Савченко О.В.,  грудень 2023 р.),  жодного випадку травмування дітей  не було.  

В закладі своєчасно проводяться інструктажі з питань охорони праці з документальним оформленням. За потреби проводяться – повторні, позапланові, цільові інструктажі.

Для роботи під час Тижня охорони праці розроблений план заходів, головним завданням яких є привернення уваги педагогічного колективу закладу, батьків вихованців, громадськості до проблем охорони праці.

У ході Тижня з охорони праці та безпеки життєдіяльності проведено:

—  перевірку  виконання наказів щодо організації охорони праці у закладі;

—  перевірку забезпечення закладу інвентарем для господарсько-побутової праці, його стан;

  • перевірено стан усіх електророзеток та написів «220В»;

—  перевірено стан електромеханічного обладнання та його відповідність вимогам охорони праці, безпеки життєдіяльності;

  • організовано обговорення статей Закону України «Про охорону праці»;

— доповнення куточка охорони праці плакатами та інформацією щодо підготовки до проведення заходів, присвячених Дню охорони праці;

— перевірку відповідності приміщень вимогам гігієни праці та навчання;

— просвітницьку роботу щодо   надання першої допомоги при нещасному випадку, перевірка наявності та ведення «Листів здоров’я» та огляд наповнюваності  аптечок першої допомоги  в групах;

— перевірку своєчасного проходження працівниками медичних оглядів;

— проведення  бесід, дидактичних та сюжетно-рольових ігор з дітьми відповідної тематики, перегляд відеоматеріалів;

— виставку дитячого малюнка «Працювати треба обережно»;

  • проведено консультації для батьків «Безпека в житті – життя в безпеці»;

— огляд  робочих  місць серед обслуговуючого персоналу;

— лекції  з  працівниками закладу «Дотримання  правил охорони праці учасниками освітнього процесу»;

тренінг по наданню першої домедичної допомоги при нещасному випадку.

—  здійснено перевірку тримання шляхів евакуації у відповідності з правилами пожежної безпеки;

Під час тижня було встановлено, що:

— стан приміщень навчального закладу  задовільні, відповідають вимогам гігієни навчання та праці згідно з Санітарними правилами влаштування і утримання дошкільних навчальних закладів;

— під час проведення організованої освітньої  діяльності педагогічні працівники та діти дотримуються  правил безпечної поведінки;

— працівники дошкільного навчального закладу своєчасно проходять

медичні огляди;

— оновлені плани евакуації та плани дій персоналу закладу на випадок надзвичайної ситуації;

— куточок  «Охорона праці» доповнено інформацією щодо підготовки та  проведення заходів, присвячених  Дню охорони праці.

Проведені заходи сприяли підвищенню уваги до проблем охорони праці та поліпшенню рівня безпеки в освітньому  процесі та побуті.

ФІЗКУЛЬТУРНА РОЗВАГА ” СПОРТ-ЦЕ ЗДОРОВ”Я”

Фізкультурно-музична розвага  “Сміх – це здоровя”

 

ВЕСНЯНІ СВЯТА

Протягом тижня проведено тематичні заняття пізнавально-патріотичного змісту, оформлено в групах вільні бібліотеки та виставка дитячих робіт за віршами Т.Шевченка. Організовано перегляд мультимедійних презентацій, навчальних фільмів про життєвий та творчий шлях Шевченка як поета та художника. Цікаво проведено літературно-музичне свято присвячене творчості поета «Уклін, тобі, Тарасе». 08 березня відвідали виставку у ЗЗСО №7, у бібліотеці взяли участь у Шевченківських читаннях (діти старшого дошкільного віку). З працівниками проведена вікторина «Шевченкознавці».

21 лютого дошкільнята ДНЗ № 21 ”Оленка” долучилися до відзначення Міжнародного дня рідної мови. Цей день у дошкільному закладі був насичений різноманітними навчальними і виховними заходами. З метою розкриття дітям краси та багатства української мови з дітьми старших груп проведено ”Солов’їне шоу’

Стрітення в нашому краї, як і по всій Україні — не лише церковне свято. У цей день, за народним повір’ям, зима зустрічається з весною. З давніх-давен Стрітення в Україні чекали з особливим нетерпінням і урочисто відзначали, а тому приурочувалося до цього свята чимало звичаїв як релігійних, так і побутово-господарських.

Весело та цікаво проходило свято Стрітення 2 лютого в ДНЗ №21 «Оленка».

22 січня з дітьми дошкільних груп проведено патріотичний квест «Мирна наша Україна», з нагоди відзначення Дня Соборності.

СВЯТКОВЕ НОВОРІЧЧЯ

28 грудня проведено загальні батьківські збори щодо огранізаці харчування а 2024 році

ЗУСТРІЧАЄМО РІЗДВО!

В рамках Тижня з правового виховання в ДНЗ №21 «Оленка» проведено заняття з дітьми середнього та старшого дошкільного віку: «Знай свої права», «Що не право, то й обов’язок» «Я самий-самий. Право на збереження своєї індивідуальності», ігрові вправи: «Права та обов’язки в сюжетах казок», «Імена», «Відгадай, як моє ім’я», «Впізнай на дотик», «Де порушено права?», «Що добре, а що погано?», перегляд мультфільму: «Права дитини»…

День хустки

Мамина хустка, як оберіг, як пам’ять роду, супроводжує і не дає забути історію, традиції свого роду-народу.

До наших дошкільнят ДНЗ #21 завітала зимова казка. Та казка ця чарівна, адже звірята в лісі зустріли Святого Миколая, який передав нашим малюкам солодкі подарунки.

Сьогодні в ДНЗ #21 ”Оленка” проведено розвагу до ДНЯ ЗБРОЙНИХ СИЛ УКРАЇНИ. Діти познайомилися з історією становлення української армії.

Хлопчики як майбутні захисники змагалися в спритності, влучності, кмітливості…

Дівчатка теж не були осторонь, підтримували, допомогали, готували подарунки…

В закладі проведено 2 етап Глобального тижня безпеки дорожнього руху

З метою забезпечення наступності ДНЗ #21 і школи #7 проведено екскурсію старших дошкільників з відвідуванням шкільної бібліотеки, класів, спортивного залу…

Відбулося цікаве знайомство та взаємодія дошкільнят з учителями та учнями початкової школи. Щиро дякуємо за співпрацю.

 

В рамках проведення Тижня з національно – патріотичного виховання сьогодні відбулася екскурсія старших дошкільників ДНЗ #21 до шкільного музею школи Успіху #7.

Щира подяка Тетяні Володимирівні та ”Гайдамакам” за пізнавальну зустріч.

Впевнені, що маленькі українці виростуть справжніми патріотами своєї країни.

Пані Осінь завітала до нашого дитсадка, розфарбувала листочки, подарувала чарівні перетворення, казковий настрій, радість, сміх, веселі ігри, пісні та щедрі осінні подарунки.

В садочку відзначили День української писемності та мови. Традиційно працівники ДНЗ №21 ”Оленка” охоче долучилися до написання радіодиктанту.

А ви знали, що з погляду ботаніки гарбуз, як і кавун, відноситься до ягід.

М’якоть гарбуза складається з води. У ній дуже мало калорій, зате чимало цінної харчової клітковини. Гарбуз ідеальний як гарнір до м’яса, оскільки допомагає засвоювати важку їжу. У гарбузів їстівне майже все: м’якоть, насіння, квіти…

Про це та ще багато цікавого дошкільнята ДНЗ #21”Оленка” дізнавалися щодень.

Незалежно від того живе тварина у родині чи на вулиці вона однаково потребує турботи і догляду.

Щороку Благодійний фонд “Щаслива лапа” організовує “уроки доброти” у садочках та школах, де потім діти збирають корми для безпритульних тварин. ДНЗ #21 ”Оленка” долучилися до VІІІ Всеукраїнської акції «Happy Гав для Сірка» та провели акцію, і зібраний корм передали у Смілянську зоозахисну організацію ”4 лапи”

Із метою вшанування мужності й героїзму захисників незалежності та територіальної цілісності України, військових традицій і звитяг українського народу, сприяння  зміцненню патріотичного духу в дітей дошкільного віку  у ДНЗ №21 відбулися заходи, приурочені до Дня захисника і захисниці України.

     Щодня  о 9 годині ранку в закладі проходить  Хвилина мовчання.

27, 28 вересня з  вихованцями середньої  та старших груп проведено тематичні бесіди  «Хто  захищає українців», «Чим озброєна українська армія», розгляд ілюстрацій  сучасної енциклопедії «Україна – країна вільних і сильних,

 бесіди-роздуми дітей у музейному куточку «Кого називають волонтером», «Як тварини допомагають людям на війні», організовано виставку дитячих малюнків «Наш спокій у ваших руках»

На 29 вересня заплановане  заняття  «Свято Покрови» та музично- спортивна розвага «Як козаки борщ варили».

З нагоди відзначення Всеукраїнського дня дошкілля у ДНЗ №21 “Оленка” проведено Конкурс педагогічної майстерності серед вихователів старших груп та літературну зустріч з поетесою сучасності Вікторією Синаєвською

Традиційно 21 вересня в Україні та в усьому світі відзначають Міжнародний день миру.
В ДНЗ №21 «Оленка» у всіх вікових групах був проведений тематичний день “Нам потрібне мирне небо”.  Діти з педагогами виготовляли символічні пташки миру, переглядали тематичні відео презентації,  читали вірші, брали участь у флешмобі…

У закладі проведено  фізкультурні заходи (змагання, ігри спортивного характеру, фізкультурна  розвага  «Веселі старти») з нагоди відзначення Дня фізкультури і спорту

1 вересня   у закладі проведено  нетрадиційне  урок- заняття «Ти як?». Діти охоче спілкувалися, розповідали про власні відчуття, грали, виконували дихальні вправи, переглядали та обговорювали  мультфільм…  

 

24 серпня  у закладі проведено тематичний день присвячений Дню Незалежності  України. Найменші дошкільнята малювали долоньками і викладали аплікацію  ” З Україною в серці”. З дітьми  дошкільних груп проведено тематичні заняття  “Розмаїта моя Україна”, Моя єдина Україна. Протягом дня  діти слухали вірші про Україну, почули легенду,  відгадували загадки,  дізнавались інформацію про символи нашої Держави, дивились відеоролик “Краса нашої України!”, мультфільм  “Моя країна Україна”…

28 липня  педагоги ДНЗ #21 ”Оленка”  долучилися до міського проєкту ”Рука допомоги” і відвідали Смілянський дитячий будинок-інтернат.

 Тема нашої зустрічі ”Дружба- то велика сила”. Педагоги дитсадка  показали вихованцям ляльковий театр ”Лісова пригода”,  а далі глядачі поринули у творчий процес, адже герої казки ”перетворилися” на  смачні пряники, які охоче розмальовували харчовими фарбами кожен за власним бажанням.

На завершення всі смакували медовими пряниками за дружнім столом.

День Української Державності

РОЗВАЖАЛЬНО-ІГРОВА ПРОГРАМА “ВЕСЕЛИЙ СВІТ ДИТИНСТВА”

6 липня в дошкільному навчальному закладі №21 “Оленка” проведено тематичні заходи з метою дати дітям уявлення про традиційне святкування українцями Івана Купала.

ДЯКУЄМО ЗСУ ЗА КОЖЕН НОВИЙ ДЕНЬ

В черговий раз працівниками ДНЗ #21 ”Оленка” зібрано та відправлено посилку з продуктами харчування нашим захисникам.

РАЗОМ ДО ПЕРЕМОГИ

28 червня в Україні відзначається державне свято – День Конституції України. Святкування Дня Конституції України цього року – найбільш актуально, це вже не просто данина традиції, а можливість проявити силу патріотизму, згадати зусилля і втрати, з якими наші українці відстоювали права на свою свободу, а сьогодні наші брати знову захищають суверенітет і цілісність нашої країни.

В ДНЗ #21 проведено тематичні заходи, присвячені визначній події.

ОБИРАЄМО ПРОФЕСІЮ ЗМАЛКУ

Сьогодні в ДНЗ #21 ”Оленка” надзвичайно цікавий, емоційно насичений та пізнавальний день. Адже вихованці дитсадка відвідали ЦППРК, на базі якого майстрами-кондитерами проведений кулінарний майстер-клас з виготовлення ватрушок.

Щиро дякуємо всім працівники навчального закладу, які радо нас зустріли, охоче запрошували у майстерні. Діти вперше бачили станки, верстати, великі металеві інструменти, деталі, двигуни….

Та найочікуванішим дійством була ”кулінарна магія”. Дошкільнята самостійно, старанно виконували поетапно всі процеси виготовлення ватрушок, розважалися та смакували випеченими ватрушками.

Окремі слова подяки кухарям-кондитерам Олені Василівна, Марині Миколаївні, Валентині В’ячеславівні, Лесі Віталіївні та нашій колезі Коваленко Валентині Вікторівні.

З метою впровадження в практику роботи з дітьми елементів кольоротерапії, як методику покращення здоров’я за допомогою кольорів;  використання педагогічних можливостей кольору для розвитку пізнавальних здібностей дітей, мовлення, мислення, пам’яті, уважності, ейдетичних здібностей, креативності;  розвиватку естетичного смаку, творчого  потенціалу дітей, збагачення позитивного емоційний досвіду  в ДНЗ №21 “Оленка” проведено тематичний КОЛЬОРОВИЙ ТИЖДЕНЬ.

А ви знали, що майже 200 років тому француз Жозеф Нісефор Ньєпс намазав на металеву пластину тонкий шар асфальту і виставив її на сонці камери-обскури. Так він отримав перше у світі «відображення видимого». Знімок вийшов не найкращої якості, але саме з нього починається історія фотографії.

Сьогодні наші дошкільнята дізналися цікаві факти про професію фотографа і відчули себе справжніми фотографами, адже фотографії вийшли чудові.

З метою створення радісного, емоційно піднесеного настрою, розвитку фантазії та творчості з дошкільнятами проведено тематичний День бантиків та краваток. Діти дізналися цікаві факти, розповіли сімейні історії пов’я зані з краваткою чи бантиком.

МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ЗАХИСТУ ДІТЕЙ

Щороку, 1 червня, в Україні відзначається свято маленьких громадян нашої країни –Міжнародний день захисту дітей. Водночас це й свято тих, хто завжди поруч з дітьми, хто піклується про них і допомагає твердо стати на ноги – батьків, вихователів, учителів, наставників. Саме заради здійснення всіх дитячих мрій та сподівань, заради їхнього щастя дорослі готові долати всі труднощі і перешкоди.

ПРОЩАВАЙ ДИТЯЧИЙ САДОК!!!

В дитсадочку нашім свято:

Сміху, радості багато.

Випускний сьогодні в нас,

Розтаватися вже час.

Тут ми гралися, зростали,

Самостійними тут стали,

І за це усім охоче

Ми подякувати хочем!

ДЕНЬ ВИШИВАНКИ

Наша вишиванка – то пісня України,

Нашої священної землі.

В ній співають ранки солов’їні

Квітом розквітаються гаї.

Всесвітній день вишиванки – міжнародне свято, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення етнічного вишитого українського одягу. Вишиванка з давніх давен є основним елементом українського національного одягу. Вишиті візерунками сорочки – відображення цінностей , традицій, культури та історії.

В Україні щорічно 18 травня відзначається День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу. Відповідну Постанову Верховна Рада прийняла у 2015 році. Цього дня ми згадуємо понад 200 000 кримських татар, яких примусово вивезли з Криму в 1944 році. Для багатьох із них заслання обернулося поневірянням, голодом і врешті-решт смертю.

«День памяті і примирення»

”Тільки той, хто пам’ятає минуле, вартий майбутнього ”

День пам’яті та примирення сьогодні відзначаєм,

Це означає, що ми не забуваємо.

Ті дні далекі, коли була війна

І скільки горя вона людям принесла.

Символом цього дня є червоний мак

Як згадка про те, що перемога нам далась не просто так.

Червоний колір – то кривавий слід

Який лишила та війна на сотні літ.

Давайте ж разом загадаємо бажання,

Попросим миру й перемоги для всіх нас.

Бо наша сила саме у єднанні.

І вогник наш надії ще не згас.

ДЕНЬ ДОВКІЛЛЯ

Працівники ДНЗ №21 ”Оленка” долучилися до акції ”День Довкілля” та прибрали ще одну прилеглу територію. Дякуємо за працю та бажання робити добрі справи.

Проведено майстре-клас з виготовлення великоднього кролика

”ЧИСТЕ ПОДВІР’Я – ЧИСТЕ ДОВКІЛЛЯ”

У ДНЗ #21″Оленка”, з метою забезпечення утримання території міста в належному стані, її санітарного очищення, здійснено прибирання прилеглих до навчального закладу територій.

Щира подяка працівникам закладу за плідну працю.

”Чисто не там де прибирають, а там, де не смітять”.

ДНЗ №21 ”Оленка” долучився до Великодньої благодійної акції на підтримку Збройних Сил України! Працівники закладу спекли смачні домашні паски, приготували різні солодощі.

Бажаємо сміливим воїнам відчути Велике свято та підтримку рідного дому.

ДЯКУЄМО ЗСУ ЗА КОЖНИЙ НОВИЙ ДЕНЬ

В рамках відзначення Дня здоров’я з працівниками закладу проведено зарядку та естафети

В рамках відзначення “Тижня грошей” з педагогами закладу проведено тематичну педагогічну годину.

ПРОДОВЖЕНО ВОЛОНТЕРСЬКУ ДІЯЛЬНІСТЬ

9 березня 2023 року з педагогічними працівниками проведено Шевченківські читання. 

В рамках участі ДНЗ №21 у ІІ Міжнародному занятті доброти, педагогами проведено  інтерактивне заняття “Тварини – наші друзі” в онлайн режимі. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Зустріч у літературному кафе присвячена річниці з Дня народження Лесі Українки.

В рамках відзначення Дня Рідної мови в ДНЗ #21 ”Оленка” проведено творчу літературну зустріч з дитячою письменницею, нашою землячкою Лілією Блискавицею.

Під час зустрічі було і живе спілкування з письменницею, і презентації книг, читання автором найцікавіших уривків поетів Смілянщини.

Працівники із захопленням слухали розповіді письменниці і з неменшим задоволенням задавали питання та отримували на них відповіді.

Впевнена, що творча зустріч залишила в наших серцях тепло і радість від спілкування, бажання прочитати ще більше творів наших земляків та передавати художні надбання підростаючому поколінню.

Щиро вдячні Лілії Леонідівні за творчість, позитив, природню енергію, радість спілкування…

20 лютого в Україні відзначають День Героїв Небесної Сотні – пам’ятний день на вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні.

Про добро можна багато і красиво розповідати, говорити, мріяти… Але слова не приносять ніякої користі, якщо добро не втілювати в життя, якщо гарні слова залишаються словами.

Тож працівники ДНЗ #21 почали свій день з доброї справи і передали корм для тварин Смілянської зоозахисної організації ”4 лапи”.

НУМО – це ваш помічник із розвитку

дитини 3-6 років у садочку або вдома,

розроблений залученими експертами

ЮНІСЕФ та Міністерства освіти і науки.

На сайті є матеріали для батьків, опікунів

та вихователів, які разом щоденно

докладають зусиль задля гармонійного

розвитку дошкільнят.

Ось що ви знайдете на цьому сайті: https://numo.mon.gov.ua/shchoshche-dlya-rozvitku

Тут – дитячий садочок онлайн, анімаційні ролики про навички дошкільнят і корисні мультфільми, щоб діти розвивалися навіть в умовах призупинення освітнього процесу.

Тут – можна ознайомитись із вагомими 16 навичками, які важливо опанувати дитині 3-6 років. Кожна навичка містить прості й короткі поради для щоденної практики на 5 хвилин. До кожної навички є повчальне анімаційне відео.

Тут – інтерактивні тести для батьків та опікунів і пізнавальні матеріали для роботи з дошкільням удома.

Тут – тест для працівників садочків, який дасть змогу перевірити себе й визначити зони росту, а також бібліотека знань, що постійно оновлюється.

Працівники закладу зібрали та переслали посилку для ЗСУ  (пальники, в’язані шкарпетки, окопні свічки, солодощі, засоби гігієни)

19 грудня в Україні відзначають День святого Миколая на честь християнського святого Миколая Чудотворця. Традиційно цього дня дітлахи знаходять подарунки під подушкою, а дорослі вітають один одного зі святом.

Працівники ДНЗ №21 “Оленка” також готувалися до свята, зв’язали теплі ”чобітки” для Наших Захисників, готували смаколики….

Разом з кольоровими ниточками вплітали материнську любов, віру, надію…

Щиро радіємо, що сміливі сапери відчують наше тепло, підтримку, вдячність…. Згадають, як в дитинстві знаходили цукерку у чобітку чи під подушкою і хоть на мить стане по домашньому тепло і затишно…

ДЕНЬ УКРАЇНСЬКОЇ ХУСТКИ

День української хустки почали відзначати лише рік тому з ініціативи групи громадських діячів, акторів та успішних жінок України. Вінницькі активістки розпочали святкування дня, присвяченого українській хустці, 7 грудня 2019 року.

З нагоди Дня української хустки в ДНЗ #21 ”Оленка” проведено онлайн квест з цікавими, пізнавальними завданнями, флешмоб ”Українська хустка – оберіг”, майстер-клас із зав’язування хусток…

Працівники ДНЗ №21 приєдналися до акції ”Сміливим від смілян”’, приготували вареники з картоплею, капустою та солодощі для Наших Захисників.

Григорій Сковорода як символ мудрості

 української землі

 

3 грудня 2022 року виповнюється 300 років з дня народження Григорія Сковороди – видатного українського філософа, просвітителя-гуманіста, поета, педагога.

     В ДНЗ #21 ”Оленка” проведено заходи, присвячені цій визначній події. Педагоги закладу підготували презентацію про життєвий шлях та  принципи, творчі надбання українського філософа. Розповіли про цікаві факти Григорія Савича, визначили погляди Сковороди на виховання дітей, прослухали пісні – романси, пограли у вікторині….

      З особливим захопленням пройшли ”Уроки життя від Сковороди”, де працівники закладу читали улюблені вірші, байки та афоризми ”українського Сократа”.

 

Наш заклад долучився до Всеукраїнського дня добрих справ #ЩедрийВівторок.  Це міжнародний благодійний проєкт, який надихає мільйони людей робити добрі справи та популяризує культуру благодійності.

В рамках означеного проєкту ми збираємо вітамінні чаї, каву, продукти тривалого зберігання (консерви, сухі супи…) та засоби гігієни  Долучившись до акції, кожен може відчути себе частиною світової спільноти, що об’єдналася заради добрих справ та нашої перемоги.

Не будьмо байдужими!

#ЩедрийВівторок

Інформаційна кампанія «ДІТИ ВІЙНИ» Спільними зусиллями розшукаємо та повернемо кожну українську дитину додому!

Колектив закладу долучився до збору  посилку на передову разом з ГО «Смілянська Самооборона СІЧ»

Найбільше і найдорожче добро кожного народу — це його мова, та жива схованка людського духу, його багата скарбниця, в яку народ складає І своє давнє життя і свої сподіванки, розум, досвід, почування.

Працівники ДНЗ #21 ”Оленка” сьогодні емоційно та духовно збагатилися переглянувши цікаві відеопризентації про перші спогади та розквіт української мови, розгадували кросворди, змагалися у вікторині, дізналися цікаві факти про мову та зачитували свої улюблені вірші українських поетів і письменників.

Також працівники закладу охоче долучилися до написання Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності -2022.

В ДНЗ №21 ”Оленка” відбулася творча літературна зустріч з талановитою письменницею сучасності Вікторією Сінаєвською.

Безмежно вдячні молодій, креативній команді за позитив, ліричний настрій, глибокі, щирі слова, дорослі роздуми, мрії, прагнення і сонячні посмішки…

Бажаємо творчого натхнення, успіхів, здоров’я та, найголовніше, миру для всіх українців.

З метою зібрати кошти на допомогу Збройним Силам України та зробити власний внесок у перемогу, працівники ДНЗ #21 ”Оленка” долучилися до благодійної акції ”Смілива гривня”

Працівники ДНЗ №21 ”Оленка” долучилися до збору посилки для наших захисників та захисниць.

Разом до ПЕРЕМОГИ.

Об’єктове тренування з  теми «Дії органів управління та сил цивільного захисту у забезпеченні безпеки працівників та організації функціонування закладу в разі отримання сигналу «Повітряна тривога»

Працівники закладу з перших днів війни долучились до волонтерської діяльності.
Плели сітки, заговляли продукти, долучились до акції на підтримку ЗСУ

28 липня Україна відзначає День Української Державності.

З нагоди святкування у ДНЗ #21 проведено урочисте об’єднання навколо прапора України та вшанування пам’яті полеглих героїв нашої країни.

З педагогами в кімнаті ”Духовності” проведена вікторина ” Ми козацького роду”, з дітьми відеозаняття, ігри, вікторини проведено дистанційно.

До відзначення Дня Української Державності в дошкільному навчальному закладі №21 «Оленка» заплановані наступні заходи:

  • урочисте підняття державного прапору;
  • в режимі он-лайн з вихованцями проведення тематичних заходів

 

Відеозаняття «Дітям про Україну»

середні групи

Малювання (аплікація) «Державні символи України»

середні, старші групи

Відео-розповідь «Україна – моя Батьківщина»

старші групи

Он-лайн гра – вікторина «Як я знаю Україну»

старші групи

Он-лайн заняття. Заучування вірша М.Познанської «Про нашу Україну» (за мнемотаблицями)

 

середні, старші групи

26а річниця Конституції України

З метою відзначення 26-ї річниці Конституції України у ДНЗ №21 «Оленка»  організовано та дистанційно проведені наступні заходи:

  • перегляд анімованої презентації до Дня Конституції (батьківські вайбер-групи),

 – виставка дитячих  малюнків «Ми маємо право…» проведено в онлайн режимі, де діти, на основі власних малюнків  розповідали  про основні права, фотовиставка малюнків розміщена на сторінці «ДНЗ 21» у мережі фейсбук,

– консультація «Дітям – про Конституцію України» (сайт закладу, батьківські вайбер-групи)

– інформаційна хвилинка для батьків «А ви знали?» (цікаві факти про Конституцію) розміщено на сайті закладу, у батьківських вайбер-групах,

– відеоролик «Ми маємо право на щасливе дитинство» (сторінка «ДНЗ 21» у мережі фейсбук)

– фотовікторина для старших дошкільників «Права і обов’язки у казках» (батьківські вайбер-групи)

Вишиванка – символ України,
Кожної великої родини,
Нашої історії та мови
Залюбки вдягаємо її знову

Хоч іще зима надворі, ми працюєм на городі.

Різну зелень посадили, вітаміни уродили.

Дружно діти працювали, урожаї добрі маєм.

21 лютого 2022 року дошкільнята ДНЗ № 21 ”Оленка” долучилися до відзначення Міжнародного Дня рідної мови. Цей тиждень насичений різноманітними навчальними і виховними заходами. У своїй роботі педагоги ставлять за мету розкрити дітям усю красу української мови, її багатство.

16 лютого 2022 року  –  День Єднання. Україна показує усьому світові, що  ми – сильні, єдині, незламні та непереможні!   У ДНЗ №21 «Оленка» у День Єднання  вихованці та працівники закладу виконали гімн України,  утворили ланцюжок єднання. Прикрасили свято символічні  жовто-блакитні стрічки та прапорці. Єднаймося, гуртуймося, бо ми  – українці – нація гідних, вільних людей!

Як Зима з Весною міряються силою, сьогодні переконалися дошкільники ДНЗ №21 ”Оленка” під час фізкультурної розваги. Діти пригадали зимові розваги та познайомились з весняними. Вперто зима не хотіла відступати, та все ж таки тепла Весна перемогла.

14 лютого – Міжнародний день книгодарування, що активно відзначається у всьому світі з 2012 року. Офіційно цей день можна назвати Днем закоханих у книжки.

Сьогодні відбулася зустріч молодших дошкільників 21 садка та учнів 3-Б класу 7 школи в рамках акції ”Подаруй книгу”.

Щира подяка учням та класному керівнику Єфімовій Лілії Петрівні.

Зимовий День здоров’я

         Традиційно щомісяця в ДНЗ №21 «Оленка» проводиться День здоров’я.

Подібні заходи у дитячому садку мають важливе значення для повноцінного та всебічного розвитку дошкільників.  А  це завжди цікаві пізнавальні події, які дарують багато позитивних емоцій і переживань, виховують особистісні якості дошкільника, як, наприклад, цілеспрямованість, увага, командний дух, дбайливе ставлення до здоров’я та інші. 

       Справжнім святом для наших вихованців став «Зимовий День здоров’я». Нескінченна дитяча енергія вимагає активних і пізнавальних ігор,  тільки тоді спорт і здоровий спосіб життя стануть для дітей  щоденним захоплюючим заняттям. Зимова радість – сніг –  приніс дітям багато веселощів та задоволень: катання на санчатах, ігри зі сніжками, ліплення снігової баби, гра в хокей, малювання різнокольоровими фарбами на сніжку, виготовлення крижаних фігурок… Тож чекаємо нового снігу!

ДЕНЬ СОБОРНОСТІ УКРАЇНИ

 

День Соборності України – свято, що відзначається щороку в день проголошення Акту возз’єднання Української Народної Республіки та Західно – Української Народної Республіки, що відбулося 22 січня 1919 року в Києві.

У дошкільному навчальному закладі #21 також відзначали День Соборності України.

Діти ознайомилися з поняттями «єдина», ”соборна”, «незалежна», закріпили знання про символи рідної держави, відгадували загадки, читали вірші, малювали, грали в народні ігри, співали, танцювали, складали пазли…

Ми впевнені, що в тісній співпраці і в дружньому колі зросте гідний громадянин своєї Батьківщини!

 

НОВОРІЧНІ СВЯТА

Новорічні свята – для кожного з нас є найяскравішими, найтеплішими спогадами дитинства. Новий рік – час подарунків, сюрпризів, веселощів, коли довкола панує добра магія і казка.

Наш педагогічний колектив, кожного року турбується про те, щоб Новорічні свята для малечі були справжнім дивом, наповнювали душу особливим піднесенням.

На святкових ранках всі занурюються у казку. Малята танцюють, співають, грають у конкурси. Це завжди дуже цікаво та весело. А по закінченню свята діти обов’язково отримують смачні подарунки від Діда Мороза.

День Святого Миколая – свято добра, душевного тепла, родинного єднання. Враховуючи, що це свято передує новорічному, в нашому садочку вихователі разом з дітьми провели «Піжамну вечірку до дня Святого Миколая»

Гостями на святі крім дітлахів були і казкові герої – Лінь, Кіт-діджей, Святий Миколай.  В святково прикрашеній музичній залі панувала атмосфера казковості та чарівності. Таке дійство подарувало всім безліч позитивних емоцій та незабутніх вражень.

Свято Андрія Первозваного   – дуже шановане свято протягом багатьох віків в Україні. Щораз нові покоління приймають його за своє, продовжують та розвивають його народні традиції, бо їх збереження має велике значення для виховання молоді.

Це одне з найулюбленіших передноворічних свят, яке традиційно відзначається в ДНЗ №21 «Оленка». Організаторами та учасниками цього календарно – обрядового дійства були діти старших груп. Дошкільнята весело співали, танцювали, ворожили та калиту кусали.

З 6 по 10  грудня в дошкільному навчальному закладі  №21«Оленка» традиційно проведений «Тиждень правового виховання», основними завданнями якого було:  забезпечити дошкільників знаннями про права, обов’язки та свободи дітей, відомостями про правові норми; орієнтування на загальнолюдські моральні цінності.

 Тиждень правового виховання проводився із залученням дітей до різних форм роботи: заняття, ігрова діяльність, театралізована діяльність, читання художніх творів, моделювання ситуацій та їх розв’язання.

7 грудня відзначають Всесвітній день української хустки.

Святкування Дня української хустки в ДНЗ №21 «Оленка» викликано тим, що споконвіку українки носили хустку, яка вважалась оберегом, символізувала любов та свободу, вірність традиціям і патріотизм. У всіх вікових групах були проведені, різні форми роботи з дітьми, які значно розширили знання дітей про хустину як давній символ української жіночності.

3 грудня в ДНЗ №21 ”Оленка” проведено тематичний день присвячений Міжнародному дню людей з інвалідністю. Протягом дня в дошкільних групах проведено бесіди «Подай руку допомоги», перегляд сюжетних картин та відеоматеріалів на тему «Добро – не просто слово. Даруй добро – даруй усмішки», з дітьми старшого дошкільного віку проведено колективна аплікація ”Подаруй тепло долонь”. А щоб краще розуміти один одного, діти старшої групи №7 навіть познайомились з мовою жестів.

ТИЖДЕНЬ БЕЗПЕКИ ДОРОЖНЬОГО РУХУ

 

В дошкільному навчальному закладі «Оленка» проведено Тиждень безпеки дорожнього руху

Педагоги знайомили вихованців із правилами поведінки на дорогах, у громадському транспорті, виховували дбайливе ставлення до свого здоров’я і життя

Упродовж тижня безпеки діти ознайомилися зі знаками, розміткою на дорогах, розглядали ситуації, які можуть виникнути на дорогах і тротуарах. Метою заходу було закріпити з дітьми правила дорожнього руху, прищеплення розуміння необхідності суворого дотримання встановлених правил поведінки на дорозі, навчити приймати участь у дорожньому русі без негативних наслідків, вироблення навичок спостережливості, уміння самостійно приймати рішення в екстремальних ситуаціях, виховувати бережливе ставлення до свого життя, закріпити знання, що люди ходять по тротуару, розуміти призначення сигналів світлофора, закріпити значення дорожніх знаків, навчити розрізняти дозволяючи та запобігаючи знаки, правильно реагувати на сигнали світлофора, розуміти жести регулювальника, виховати у дітей дисциплінованість на дорогах, бажання бути уважними, спостережливими, обережними, попереджувати нещасні випадки.

МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ТОЛЕРАНТНОСТІ

У рамках відзначення Міжнародного Дня толерантності (16 листопада) та з метою формування в дітей загальнолюдських, моральних цінностей, задля пропаганди принципів терпимості та розвитку толерантних настанов усіх учасників освітнього процесу в ДНЗ №21 ”Оленка” проведено інтерактивне заняття для старших дошкільників «Подорож до країни Толерантності»

Пані Осінь в 21 садочок завітала, радість всім подарувала

Осінь – чудова пора року. Вона збирає щедрі врожаї овочів і фруктів, фарбує листочки в барвисті кольори, запалює багряно-червоні кетяги калини та горобини. Дошкільнята дуже люблять осінь, адже є чудова нагода дізнатися багато нового про осінню природу, життя тварин та пташок, а також відтворити отримані знання про чудову осінню пору  під час конкурсів та вікторин.

Кожне свято для дітей – справжнє море радості, гарних емоцій та величезного задоволення. Тож традиційно Осінь завітала знову у наш садок. Яскраві теплі барви, мелодійні осінні звуки, вірші, пісні, таночки, жарти, музична казка  сприяли святковому настрою дошкільнят.

Та найсмачнішими були щедрі осінні подарунки.

ДНЗ №21 «Оленка» долучився до флешмобу  «Гарбузятко проти Хеллоуїну»

і організували тематичну виставку

В Україні свят багато

Буде й свято «Гарбузятко».

Головний герой – Гарбуз,

Який має довгий вус.

Овоч цей давно шанують,

Страви з нього ще готують.

З гарбузом можна пограти,

І ляльок виготовляти.

Приєднуйся до нас, друже,

Всім цікаво буде дуже.

12 жовтня у ДНЗ №21 “Оленка” відзначили

День Українського козацтва та День захисника України.

Наш дитсадок— це заклад, де завжди шанують звичаї, тут традиційно проводять національні українські свята. У затишному колі дітей старших і середніх груп,педагогів пройшли цікаві розваги ”Як Котигорошко й козачата Змія здолали” та квест ”У пошуках козацького одягу”. Вихованці взяли участь у козацьких розвагах, здолали безліч перешкод. Дітвора охоче смакували козацьку кашу.

На святі відчувався позитивний настрій та піднесення, а дошкільнята збагатились національно-патріотичним духом.

ВИСТАВКА

У дошкільних групах дитсадка №21 експонувалася виставка дитячих робіт “LEGO-осінь в творчості дітей”. Малята із задоволенням готувалися до виставки: згадували прикмети та явища осені, відгадували загадки. Відтворити уявлення дітей про осінь допоміг улюблений LEGO-конструктор, який надає дітям безмежні можливості використовувати фантазію для створення власних шедеврів. Діти разом з педагогами сконструювали осінні дерева з різнобарвним листям, грибочки, яскраві овочі та фрукти, кошик із зібраним врожаєм. Малюки виявили неабияку кмітливість при роботі з чарівними LEGO-цеглинками, тому експонати вийшли різноманітними та оригінальними. Дошкільнята із задоволенням розглядали створені роботи, ділилися з друзями враженнями від перегляду

 

ЕКСКУРСІЯ ДО КАНЕВА

Ми продовжуємо подорожувати Україною та її унікальними місцями. І на цей раз працівників дитсадка №21 дорога занесла у місто Канів. Дійсно, дуже цікаве містечко в рідній Черкаській області, в якому просто зобов’язаний побувати кожен, хто шанує пам’ять Великого Кобзаря і при цьому хоче насолодитися відмінною дніпровською природою і загадковими історичними будівлями.

ДЕНЬ ДОШКІЛЛЯ

День Знань – це свято не лише школярів, а й дошкільнят. Тому сьогодні майбутні школярики відвідали святкову лінійку в 7 школі, а в садочку провели захоплююче свято з іграми, цікавими завданнями, завзятими таночками та радісними піснями.

29 серпня – День пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України.

Наша щира молитва, вдячність, шана та Квіти Пам’яті, це найменше, що ми можемо зробити для наших героїв.

ТУРИЗМ

Маленькі українці, вихованці дитячого садка №21 щиро вітають

з Днем Конституції України.

Сьогодні ось такі фантазії на піску. За словами К.Ушинського для маленької дитини найкраща іграшка це купа піску. Тому саме влітку діти насолоджуються цікавою та корисною грою.

Літо – це час не лише для оздоровлення та відпочинку, а й для веселощів. Тож колектив дошкільного закладу №21 вирішив закликати літечко Кольоровим тижнем. Яскраві враження залишились як у дітей та і у дорослих. Щиро дякуємо нашим турботливим, творчим педагогам за креативні кольорові ідеї, а батькам за підтримку.

Здача макулатури