+3804733 28328 dnz_21@ukr.net
Обрати сторінку

ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ НА ВОДІ

ДЛЯ ДІТЕЙ ТА БАТЬКІВ

                   Правила поведінки на воді для дітей

         Літо — прекрасна пора, коли стовпчики термометрів показують понад 25 градусів. Вода в річках, озерах, водоймах і морі  поступово прогрівається і відкривається пляжний сезон. А це означає, що не буде зайвим ще раз обговорити всі правила поведінки на воді для дітей, адже саме вони найчастіше наражаються на небезпеку.

                              НЕБЕЗПЕКА НА ВОДІ: ЯК УБЕРЕГТИ ДИТИНУ

         Якщо ви хочете, щоб ваш відпочинок біля водойм, озер і на морі приносив тільки користь і позитивні емоції, необхідно знати правила поведінки на воді для дітей влітку і обов’язково провести з ними профілактичну бесіду. Слід розповісти їм, до яких наслідків можуть привести нехтування порадами дорослих і власна неуважність.

         У першу чергу дітей слід попередити, що:

 • Купатися у водоймах закритого типу, де немає облаштованих пляжів і рятувальників, заборонено;
 • Наближатися близько до води і заходити в неї можна тільки під наглядом дорослих;
 • У тих місцях, де поблизу знаходиться вивіска про заборону купання, купатися не варто, так як це може призвести до сумних наслідків;
 • Запливати за буйки, навіть якщо дорослі знаходяться поблизу, не потрібно;
 • Слід бути акуратним у воді і не плавати на глибині, понад росту дитини;
 • У малознайомих місцях пірнати також строго-настрого забороняється, так як це може призвести до травм.

         Правила поведінки на воді для дітей створені не просто так і про це повинні знати кожна дитина і її батьки. Дотримання цих правил — це запорука здорового і безпечного відпочинку. Безпека на воді для дітей повинна в першу чергу створюватися саме батьками, так як тільки вони несуть повну відповідальність за здоров’я і життя їхньої дитини.

 ЩО ПОВИННІ ЗНАТИ БАТЬКИ ПРО КУПАННЯ ДИТИНИ

         Не тільки дитина повинна знати правила безпечної поведінки на воді для дітей. Кожен дорослий також повинен бути ознайомлений з ними і не допускати до водойм своїх чад у разі:

 • Підвищеної температури у дитини;
 • На шкірних покривах дитини спостерігається алергічний висип, гнійничкові освіти, відкриті рани (в даному випадку купання може спровокувати проникнення інфекції в організм);
 • Дитина щільно поїла (після трапези має пройти мінімум півгодини).

         Крім того, пам’ятка поведінки на воді для дітей також включає безпечний час перебування в водоймах. Якщо вода тепла, то можна купатися близько 30 хвилин, не більше, якщо прохолодна — 5-7 хвилин. Це допоможе уникнути переохолодження тіла і можливих наслідків цього.

         Відпочинок біля водойм, озер і на морі — це не тільки користь, але і велика небезпека. Тому безпеку дітей на воді в літній період повинна дотримуватися як ніколи.

ЯКІ ЩЕ ІСНУЮТЬ ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ НА ВОДІ ДЛЯ ДІТЕЙ

         Кожні батьки повинні забезпечити безпеку на воді для дітей. Тому вони заздалегідь повинні проінформувати їх про те, що не можна:

 • Стрибати у воду з вишок і інших будь-яких підвищень;
 • Спонтанно пірнати і хапати когось за руки і ноги, так як це може призвести до нещасного випадку і нанесення численних травм пірнати жартівнику;
 • Купатися на плавзасобах в разі їх пошкодження, наявності шторму і хвиль, при сильному вітрі і дощі;
 • Купатися в спекотні дні без головних уборів, це може привести до сонячного удару.

         Обговорювати правила безпеки на воді з дитиною необхідно заздалегідь — за 1-2 дні до відвідин водойми, а не під час відправлення. Так як дитина, відправляючись купатися на море, як правило, знаходиться в сильному емоційному збудженні і може не запам’ятати всю необхідну інформацію.

 ДИТИНА НАКОВТАЛАСЯ ВОДИ — ЩО РОБИТИ?

         У разі якщо ви проінформували свою дитину про правила безпеки на воді для дітей, але він знехтував ними і під час ігор наковтався багато води, то слід спочатку заспокоїти дитину, винести з води, дати трохи часу їй, щоб вона добре відкашлялася, а після обов’язково потрібно дати теплої води (наприклад, чай).

         Не можна в цей момент сварити дитину і починати заново розповідати про техніку безпеки на воді, так як це може викликати у неї сильне хвилювання, яке в свою чергу може стати причиною психічного розладу. Наприклад, у дитини може розвинутися страх перед водою.

         Правила поведінки на воді для дітей — пам’ятка для дорослих. Вони також повинні їх дотримуватися. По-перше, це необхідно для того, щоб не показувати поганий приклад дітям, по-друге, щоб зберегти своє здоров’я і життя.

У ВУХО ПОТРАПИЛА ВОДА — ПОСЛІДОВНІ ДІЇ

         Безпечна поведінка на воді для дітей — це, перш за все, страховка від нещасних випадків. При пірнанні в вухо може потрапити вода і викликати серйозні ускладнення зі слухом. Тому, якщо  дитині у вухо потрапила вода, не слід змушувати її стрибати на одній нозі. Цей метод не завжди приносить позитивні результати.

         А потрібно:

 • Заборонити дитині пірнати;
 • Покласти невеликий шматочок сухої і чистої вати в вушне отвір, в яке потрапила вода;
 • Укласти дитину на бік із закладеним вухом так, щоб воно прилягало до подушки (скрученого рушника чи ковдри), а не навпаки. Це посприяє швидкому і безпечному витікання води.

         У разі якщо дитина скаржиться на сильний пульсуючий біль в області вуха, не варто відкладати візит до фахівця, так як такі симптоми є ознакою розвитку запальних процесів, які можуть спричинити за собою погіршення слуху.

         І запам’ятайте, вода не така вже й безпечна, як здається на перший погляд. Вона може заподіяти багато шкоди, особливо, якщо з нею не дружити. Саме тому дуже важливим є дотримання техніки безпеки на воді для дітей.

         Безпека дітей на воді в літній період лягає повністю на плечі їх батьків. Вони повинні ретельно стежити за своїми дітьми,  де   б  вони  не знаходилися — будь-то знайомі місця, чи ні!

 Правила безпеки на водних об’єктах у купальний період

         У разі надзвичайної події негайно телефонуйте за номером виклику екстрених служб: 101  (по — мобільному, дзвінок безкоштовний)

На пляжах та інших місцях масового відпочинку забороняється:

 • Купатися в необладнаних, незнайомих місцях.
 • Розпивати спиртні напої, купатися в стані алкогольного сп’яніння.
 • Забруднювати і засмічувати водні об’єкти.
 • Залишати сміття на березі
 • Підпливати до моторних, вітрильних суден, веслових човнів та інших плавзасобів.
 • Стрибати у воду з катерів, човнів, а також споруд, не пристосованих для цих цілей.
 • Грати з м’ячем і в спортивні ігри в невідведених для цього місцях, пірнати у воду із захопленням, де вже  купаються люди.
 • Плавати на засобах, не призначених для цього.
 • Подавати крики помилкової тривоги, жартуючи.

Щоб убезпечити себе і своїх близьких, необхідно пам’ятати, що:

— Діти у воді/ морі повинні перебувати під постійним наглядом дорослих;

— Вміння добре плавати — одна з найважливіших гарантій безпечного відпочинку на воді, але навіть хороший плавець повинен дотримуватися постійної обережності, дисципліни  і ретельно дотримуватися правил поведінки на воді;

— Купатися дозволяється при температурі води не нижче +18 градусів і температурі повітря + 20-22 градуси, у воді слід перебувати 10-15 хвилин, перед запливом необхідно попередньо обтерти тіло водою;

— Однієї з головних причин загибелі на воді є судома. Цю реакцію організму викликає різкий перепад температур, тому особливо небезпечно купатися в спеку або після фізичних навантажень;

— Не можна купатися поодинці, поруч з вами завжди повинен бути хтось, щоб у разі потреби надати допомогу;

— У походах місце для купання потрібно вибирати там, де чиста вода, рівне піщане або гравійне дно, невелика глибина (до 2м);

— Небезпечно стрибати (пірнати) у воду в невідомому місці — можна вдаритися головою об грунт, корч і т.д., зламати шийні хребці, знепритомніти й загинути.

Правила поведінки на воді для школярів
Корисні поради і рекомендації для дітей

         Багато з нас в теплу пору року відправляються на пляж покупатися на морі. Але для того, щоб купання принесло вам справжнє задоволення, необхідно виконання декількох важливих умов.

         Перша і найважливіша умова — вміти плавати! Обов’язково попросіть батьків або інших дорослих, щоб вони навчили вас плавати. Людина, яка вміє плавати, впевнено почуває себе у воді і може дозволити собі не борсатися у берега, а перебувати від нього на досить значній відстані.

         Перш ніж увійти в воду, обов’язково переконайтеся в тому, що вона чиста. Не купайтеся в брудній воді!  Випадково наковтавшись такої води, ви можете отримати сильний розлад шлунку. Якщо ви не можете визначити чистоту води самі, запитайте про це батьків або місцевих жителів.

         Ніколи не купайтеся в невідомому місці, а також у воді, покритою тванню і ряскою! При виборі місця для купання не забувайте перевіряти дно!

         Переконайтеся в тому, що на дні води немає гострих каменів і гілок або залізних прутів. Обережно визначте глибину водойми в тому місці, де збираєтеся купатися. Буває, що дрібне місце раптово змінюється глибоким, і ви, несподівано втративши опору, можете почати панікувати.

         Якщо ви погано плаваєте, ніколи не купайтеся наодинці. Не заходьте у воду глибше, ніж по пояс. Використовуйте надувні матраци, щоб утриматися на воді, але пам’ятайте, що плавати на матраці небезпечно. Попросіть батьків або інших дорослих поспостерігати за вами, поки ви будете плавати на ньому.

         Не купайтеся у водоймах із сильною течією: вас може віднести на значну відстань від суші. Не пливіть проти течії. Це відніме у вас занадто багато сил. Пливіть за течією, поступово наближаючись до берега.

         Не пірнайте у воду, якщо ви не вмієте правильно це робити: ви ризикуєте сильно вдаритися об дно, не розрахувавши глибини. Об воду, як би несподівано це не звучало, теж можна дуже сильно вдаритися.

         Якщо місце купання обгороджено буйками, ніколи не запливайте за них і не тримайтеся за них. Не плавайте на великі відстані поодинці, а також вночі. Не входьте у воду, якщо піднялися великі хвилі. Тримайтеся подалі від будь-яких кораблів і катерів, щоб не потрапити під їх гвинти.

         Якщо ви втомилися плисти брасом або кролем, переверніться на спину. Плисти на спині найлегше, і ви зможете відпочити. Можна деякий час просто полежати на поверхні води обличчям вгору.

         Не купайтеся довго, особливо в холодній воді. Рекомендованою є температура повітря 20- 25°С, а температура води — від 17 до 19°С. Середня тривалість купання 10-15 хвилин.

         Якщо ви відчули, що у вас судомить стегно, зігніть ногу в коліні і рукою сильно потягніть назад. Якщо звело литковий м’яз, зігніть ногу і притисніть стопу до грудей.

         Під час ігор у воді будьте уважні і обережні: уникайте захоплень і занурень, так як в запалі гри хтось із вас може наковтатися води. Не соромтеся кликати на допомогу в небезпечній ситуації, але ніколи не давайте хибних сигналів.

         Якщо ви бачите, що кому-небудь з тих, що купаються потрібна допомога, кличте на підмогу інших людей. Якщо допомогти можете тільки ви, знайдіть предмет, за допомогою якого потопаючий зможе втриматися на плаву. Це може бути рятувальний круг, матрац, гумова камера — словом, будь-який плавучий предмет, за який можна схопитися.

         У крайньому випадку пливіть на допомогу потопаючому і тільки за умови, що ви добре плаваєте і володієте прийомами порятунку. (Потопаюча людина знаходиться в стані паніки і абсолютно не контролює свої дії).  Потопаючий обов’язково буде чіпко хапатися за вас, дертися нагору і може втопити вас замість того, щоб врятуватися.) Підпливши до потопаючого, допоможіть йому триматися на воді і випливають разом з ним на таке місце водойми, де ви обидва можете встати на дно.

 

            Батьки, бережіть своє життя та життя своїх дітей!!!

Інформація  

про проведення «Тижня безпеки»

у дошкільному навчальному закладі №21 «Оленка»

На виконання наказу від  05.03.2024 року № 39/01-08 АГ «Про підготовку та проведення Тижня безпеки дитини та об’єктового тренування в умовах воєнного стану» в  ДНЗ №21 «Оленка»  з 15 по 19 квітня 2024 року проведено «Тиждень безпеки дитини».

Під час  Тижня безпеки дитини проведено заходи відповідно до розробленого «Плану підготовки та проведення «Тижня безпеки дитини»:

Перевірено наявність журналів проведення інструктажів з охорони праці та безпеки життєдіяльності.

  Поповнено дидактичним матеріалом Кімнату безпеки, підготовлено  матеріали  за розділами     «Дитина на вулицях міста», «Дитина серед людей» (небезпечні контакти з незнайомими людьми),  «Наодинці вдома», «Дитина і побут», «Обережність не завадить» (про шкідливість промислових відходів),  «Дитина і природа» (надзвичайні ситуації), «Вогонь друг чи ворог»,  «Мінна безпека», «Домедична допомога»,  «Ігри з дітьми в укритті» тощо.

 З дітьми дошкільного віку проведено бесіди, заняття,   сюжетно-рольові та дидактичні ігри, перегляд відео контенту відповідно до тематики дня, навчальна евакуація…  

        Цікаво ефективно  проведена фізкультурна розвага  «Живіть у безпеці, діти (101,102,103,104)», ігри та заняття в Кімнаті безпеки, квест «Безпечна мандрівка» (мінна безпека, безпека дорожнього руху, пожежна безпека, електробезпека), виготовлено дидактичні  засоби навчання (світлофор, пожежний щит, машини спецпризначення, дорожні знаки…), перегляд навчального відеоматеріалу, читання художньої літератури про безпечну поведінку, обговорення прочитаного.

Поновлено засоби індивідуального захисту для дітей та дорослих.

Перевірено стан пожежних щитів,  пожежного інвентаря та пожежних кранів.

Перевірено стан електричного, опалювального обладнання, приміщень та території.

Проведено обстеження ігрового та спортивного обладнання до експлуатації  в весняний період.

Проведено об’єктове тренування «Дії органів управління та сил цивільного закладу у забезпеченні безпеки учасників освітнього процесу внаслідок аварії на АЕС».

          З працівниками закладу проведено  інструктажі, відпрацьовано відповідний  алгоритм дій.      Оформлено пам‘ятки для батьків, поповнено інформаційні куточки  «Цивільний захист» та «Пожежна безпека» в дошкільному закладі.

 

Вихователь – методист                                   Т.А. Брайко

27 вересня в ДНЗ проведено протипожежне тренування.

Тема протипожежного тренування: «Дії органів управління та сил цивільного захисту у забезпеченні безпеки працівників та організації сталого функціонування установи у разі його порушення з причин пожежі»

БЕЗПЕКА В ЖИТТІ – ЖИТТЯ В БЕЗПЕЦІ

В ДНЗ #21 ”Оленка” проведено об’єктове тренування за участі працівників закладу.

Під час тренування відпрацьовано дії при сигналі «Повітряна тривога», надання домедичної допомоги потерпілим при переломі кінцівок, кровотечі, опіках, пораненнях в разі умовного ракетного удару, розгортання кімнати матері і дитини та гасіння умовної пожежі. Працівниками продемонстровано комплексне відпрацювання алгоритмів дій органів та сил цивільного захисту в умовах надзвичайних ситуацій.

 

БЕЗПЕКА НА ВОДІ: ПРАВИЛА ПОВОДЖЕННЯ ДЛЯ ДІТЕЙ

Не зважаючи на військовий стан та наявність військових небезпек при відвідуванні водойм, люди масово відпочивають на водних об’єктах області, рятуючись від спеки. Рятувальники  з початку купального сезону проводять інформаційно-роз’яснювальну роботу серед населення на водоймах щодо правил безпечної поведінки на воді та наголошують, що не варто забувати про власну безпеку і особливо  уважно слідкувати за дітьми! Не слід думати, що дитина, яка вміє плавати, не ризикує потонути.  

Всі діти повинні перебувати під контролем у воді, незалежно від їх навичок плавання. А з немовлятами, малюками і слабкими плавцями повинні бути поруч дорослі, щоб забезпечити «контроль дотиком».

 Правила поводження біля водойми:

 1. Будь-який контакт дитини з водою має бути погоджено з дорослими.

   2. Не можна, щоб діти купалися без нагляду, навіть якщо вони вміють плавати. Дуже важливо при цьому, щоб наглядаючий дорослий не боявся води і не перебував під впливом алкоголю.

           3. Не дозволяйте штовхати одне одного або стрибати одне на одного під час перебування у воді.

          4. Категорично забороніть дитині пірнати, якщо вона не вміє плавати.

          5. Не дозволяйте дітям запливати далеко за буйки, перепливати водойми.

          6. Не дозволяйте дітям пірнання, не перевіривши попередньо глибину водойми і стан дна.

          7. Категорично забороняйте стрибати в воду в незнайомих місцях і з обривів.

          8. Дитині, яка не вміє плавати, не можна заходити в воду без надувного жилета (кола, нарукавників) і глибше, ніж по пояс.

          9. Будьте дуже обережними з надувними матрацами, човнами, колами. Не дозволяйте дітям користуватися ними самостійно там, де глибоко, вітер, течія, особливо на морі.

          10. Не пірнайте з човнів, не сідайте на борт і забороняйте робити це дітям.

          11. Не залишайте дитину одну у ванні або басейні. Пам’ятайте, що за статистикою в басейнах тоне більше дітей, ніж у відкритих водоймах.

          12. Не довіряйте старшим дітям стежити за молодшими під час купання де завгодно (в річці, в басейні, у ванні).

В рамках Тижня безпеки дорожнього руху з метою закріплення правил дорожнього руху в ДНЗ #21 ”Оленка” проведений єдиний національний урок «Безпечна дорога додому»

Сьогодні на розвагу до дітей ДНЗ #21 ”Оленка” завітали герої мультфільму ”Щенячий патруль” щоб нагади правила безпечної поведінки.

Діти охоче виконували всі завдання патрульних, визначали правильні та неправильні вчинки, викликали пожежників та спритно гасили пожежу, рятували Котика, що грався на дорозі з м’ячем, відгадували загадки та весело розважилися в рідному садочку.

Безпечне та здорове робоче середовище – основний принцип і основне право у світі праці.

28 квітня в Україні відзначається День охорони праці. Ця дата є важливою нагодою неодноразово привернути увагу суспільства до надважливої проблеми, а саме – збереженню життя і здоров’я людей. З початком повномаштабного російського вторгнення вУкраїну питання безпеки праці набуло нового значення.

Під час Тижня з охорони праці педагоги ДНЗ #21 провели з дітками цікаві бесіди, заняття, дидактичні, сюжетно-рольові ігри, розігрування ігрових ситуацій, перегляд відеоматеріалів з питання охорони життя і здоров’я дітей та дорослих.

З працівниками закладу проведено заняття, поповнено куточок «Охорона праці».

Педагоги організували виставку дитячих робіт разом з батьками на тему: «Охорона праці очима дорослого та дітей».

План заходів

  підготовки та проведення

Тижня охорони праці з нагоди  Всесвітнього дня охорони праці

в ДНЗ №21 «Оленка»

 

Девіз  «Безпечне та здорове робоче середовище — основний принцип

 та право на роботі»

№п/п

Зміст заходу

Дата проведення

Відповідальні

1

Правові та організаційні заходи

1.1

Створити експертну комісію з проведення Тижня охорони праці.

До 24.04

Г.І.Опара

1.2

Перевірка  виконання наказу про призначення осіб, відповідальних за організацію охорони праці у навчальному закладі та його структурних підрозділах (групових приміщеннях, спортзалі, музичному залі, харчоблоку, пральні);

 

25-28.04

Експертна комісія

 

1.3

Перевірка наявності та дотримання інструкції з охорони праці.

24-27.04

Експертна комісія

 

1.4

Перевірка ведення журналів реєстрації інструкції з охорони праці

24-27.04

Експертна комісія

 

1.5

Поновлення куточків  охорони праці, доповнення їх  інформацією щодо підготовки до проведення заходів, присвячених Дню охорони праці

25-38.04

Експертна комісія

 

1.6

Розроблення плану заходів з підготовки та проведення Тижня охорони праці.

До 24.04

Експертна комісія

 

2

Гігієна навчання та праці і виробнича санітарія

2.1

Перевірка відповідності приміщень вимогам гігієни праці та навчання

25.04

О.І.Мельник

2.2

Перевірка наявності та ведення «Листів здоров’я»

26.04

О.І.Мельник

2.3

Перевірка своєчасного проходження працівниками медичних оглядів та проведення медичних оглядів дітей

27.04

О.І.Мельник

3

Навчання з охорони праці

3.1

Лекції з працівниками закдаду  на тему дотримання правил охорони праці учасників освітнього процесу

26.04

Опара Г.І.,

О.І.Мельник,

Даценко Л.В.

3.2

Презентація  для працівників закладу «Всесвітній день охорони праці»

28.04

Т.А.Брайко

 

3.3

Заслухати  на  нараді  при  завідувачу  питання  результатів   проведення   Тижня  охорони  праці.

11.05

Г.І.Опара

3.4

Організувати виставку малюнків  «Охорона праці – запорука життя»

27.04

Вихователі груп

3.5

Тренінг  по наданню першої допомоги при нещасному випадку.

28.04.

О.І.Мельник

3.6

Проведення екскурсій, дидактичних ігор «Четвертий зайвий», сюжетно-рольових ігор «На будівництві», «У лікарні», бесід  «Як убезпечити себе від біди?», перегляд відео матеріалів «Охорона праці твоїх батьків» …

24-28.04

Вихователі групи

3.7

Консультація для батьків «Безпека в житті, життя в безпеці»

29.04

Вихователі групи

4 квітня – Міжнародний день просвіти з питань мінної безпеки й допомоги в діяльності , пов’язаної з розмінуванням. Його в грудні 2005 року встановила Генасамблея ООН аби привернути увагу до проблеми мін та небезпек, які вони становлять. В рамках відзначення Міжнародного дня просвіти з мінної безпеки з працівниками ДНЗ проведено Урок з мінної безпеки.

Зимовий Тиждень Безпеки

Щоб людина почувалася в дорослому житті впевнено й безпечно, її змалечку треба навчити цінувати неповторність власного життя та життя інших людей. Саме тому одним з пріоритетів закладу є формування у дітей основ безпечної поведінки в навколишньому світі та свідомого ставлення до власного здоров’я.

Згідно з річним планом роботи закладу проведено Зимовий Тиждень безпеки.

Роботу з дітьми проводили з використанням різних форм роботи: заняття, бесіди, екскурсії, читання художньої літератури, моделювання ситуацій та їх розв’язання. Вихователями проведено з дітками позапланові бесіди з питань безпечної поведінки на вулицях та водоймах. З метою попередження нещасних випадків з дітьми на льоду проведено роз’яснювальну роботу серед дітей та їх батьків щодо правильного поводження на водних об’єктах, на дорогах взимку.

ПАМ’ЯТКИ

ПОПЕРЕДЖЕННЯ  ДОРОЖНЬО-ТРАНСПОРТНОГО ТРАВМАТИЗМУ

Необхідно:

Вчити дітей переходити вулицю на зелений сигнал світлофору,  у встановлених місцях;

Не дозволяти дітям з’являтися зненацька перед транспортними засобами.

Вчити дітей правильно обходити транспорт, що стоїть: автобус, тролейбус – позаду, трамвай – спереду.

Не дозволяти дітям самостійно їздити громадським транспортом.

Не допускати ігор дітей на проїжджій частині дороги.

Не дозволяти дітям грати з м’ячем, кататися на велосипеді, ковзанах, санчатах, роликах на проїжджій частині дороги та поблизу неї – це може коштувати дитині життя.

Не чіплятися на підніжку транспорту і не стрибати на ходу, щоб своїм прикладом не заохотити дітей.

Не подавати дітям негативних прикладів, порушуючи правила дорожнього руху.

 

ПОПЕРЕДЖЕННЯ  ТРАВМАТИЗМУ  ПІД ЧАС   ВІДПУСТКИ  БАТЬКІВ

Забороняйте ходити до лісу без супроводу дорослих.

Під час перебування у лісі разом з дітьми не збирайте та не вживайте незнайомі гриби, ягоди, рослини.

Не розводьте у лісі багаття під час посухи: при виникненні необхідності в цьому, розмістіть вогнище на відкритому місці і після використання ретельно загасіть його та засипте землею..

Обстежте місця установки намету в лісі з метою уникнення небажаної зустрічі зі зміями, бджолами, мурахами.

Для походу в ліс одяг дитини підбирайте таким  чином, щоб оптимально захистити її від комах, кліщів та інших несподіванок..

Не засмічуйте навколишнє середовище та не залишайте після себе жодних слідів свого перебування.

 

ПОПЕРЕДЖЕННЯ  ПОЖЕЖІ   ВІД  ДИТЯЧИХ     ПУСТАЩІВ З    ВОГНЕМ НЕОБХІДНО ВИКОНУВАТИ НАСТУПНІ ПРАВИЛА ПОЖЕЖНОЇ БЕЗПЕКИ:

Зберігати сірники в місцях, недоступних дітям.

Не дозволяти дітям  розводити багаття, включати електронагрівальні прилади.

Не дозволяти дітям користуватися газовими приладами.

Тримати в недосяжних дітям місцях рідини, які легко займаються (бензин, ацетон, спирт тощо).

Не допускати перегляд телепередач дітьми без догляду дорослих.

Не залишати малолітніх дітей без догляду.

При виникненні пожежі негайно викликайте пожежну охорону за телефоном „101”.

 

ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ  ОСОБИСТОЇ  БЕЗПЕКИ.

Не залишати дітей одних, навіть на короткий час.

Навчати дітей користуватися дверним вічком.

Не дозволяти відчиняти двері незнайомій людині, навіть одягненій в міліцейську форму.

Не дозволяти дітям розмовляти з незнайомими людьми на вулиці.

Вчити користуватися телефоном для виклику служб „101, 102, 103, 104”.

Забороняти дітям підбирати на вулиці незнайомі предмети – вони можуть бути небезпечними.

Забороняти грати ріжучими, гострими та вибухонебезпечними предметами.

Забороняти користуватись ліфтом без супроводу дорослих, а також заходити у ліфт з незнайомими людьми.

Вчити дітей звертатися за допомогою до людей які працюють у правоохоронних органах.

Не дозволяти дражнити тварин. Попереджувати зародження в дитині жорстокого відношення до „друзів наших менших”.

 

ПОПЕРЕДЖЕННЯ ПОЖЕЖІ ВІД ПУСТОЩІВ ТА НЕОБЕРЕЖНОГО ПОВОДЖЕННЯ З ВОГНЕМ

   Щоб не допустити пожежі необхідно виконувати наступні правила пожежної безпеки:

—  зберігати сірники в місцях, недоступних дітям;

—  не дозволяти дітям розводити багаття;

—  не дозволяти самостійно вмикати електронагрівальні прилади;

—  не дозволяти користуватися газовими приладами;

—  не допускати перегляд телепередач, користування комп’ютером за відсутності дорослих;

—  не залишати малолітніх дітей без нагляду;

—  не вмикати електроприлади з пошкодженим дротом чи струмоприймачем;

—  не нагрівати лаки та фарби на відкритому вогні;

—  не заставляти шляхи евакуації (лоджії, балкони, коридори);

—  не зберігати на балконах легкозаймисті речовини (бензин, мастила, ацетон);

—  не сушити речі над газовою плитою;

—  не користуватися саморобними ялинковими гірляндами;

—  не влаштовувати піротехнічні заходи з балкону та поряд з будівлею;

—  не палити в ліжку.

    Шановні батьки! Роз’яснюйте, що їхні пустощі з вогнем можуть спричинити  пожежу, загибель у вогні майна, та людей!

    Шановні батьки! Своїм прикладом навчайте дітей суворому виконанню протипожежних вимог. Пам’ятайте, що приклад старших є для дітей кращим методом виховання.

При виникненні пожежі негайно викликайте пожежну за телефоном «101».

 

Пам’ятка для дітей

«ПОЖЕЖНА БЕЗПЕКА»

Не бався з сірниками, запальничками, жаринками;

не вмикай телевізор та інші електроприлади за відсутності дорослих;

не користуйся газовими приладами, коли ти вдома сам;

при залитті полум’я водою вимкни плиту та відчини двері і вікна для провітрювання;

якщо відчуваєш запах газу,  у жодному разі не вмикай світло та електроприлади;

якщо відчуваєш запах газу, негайно сповісти про це сусідів та залиш квартиру;

при виникненні загоряння залий малий вогонь водою, накрий килимком чи товстою ковдрою;

при розповсюдженні вогню покинь житло, затуливши рот та ніс вологою тканиною та пересуваючись якомога ближче до підлоги, бо там більше кисню для дихання;

при виникненні пожежі не відчиняй вікна, щоб не підживлювати вогонь притоком свіжого повітря;

якщо вогонь відрізав шлях до виходу, виходь на балкон, зачини за собою двері;

якщо полум’я охопило одяг, у жодному разі не біжи — вітер буде його посилювати. Падай на землю та, катаючись по ній, намагайся збити вогонь.

 

«САМ УДОМА»

Навчись користуватися дверним вічком;

не відчиняй двері нікому сторонньому, навіть людині в службовій формі та дитині;

не називай власну адресу по телефону, навіть якщо особа, яка телефонує, переконує тебе що знає твоїх батьків;

не кажи особі, яка зателефонувала, що ти вдома сам;

якщо хтось ззовні намагається проникнути до вашого житла, дзвони до міліції «102», або звертайся з вікна по допомогу до перехожих;

не дражни тварин, навіть домашніх;

ліки тобі мають давати лише батьки;

не чіпай термометр, він містить сильнодіючу отруту — ртуть;

не виходь на відкритий балкон;

не перехиляйся через підвіконня;

не бався з ножем та іншими гострими й дрібними предметами.

 

«ПРОГУЛЯНКА»

Не підбирай із землі жодних предметів, вони можуть бути небезпечними;

не запалюй петарди;

для розваг обирай місця, де знаходиться багато людей та дітей, і де тебе добре будуть бачити рідні;

не грайся біля будівництва, в кущах, коморах, підвалах, горищі тощо;

не грайся в м’яча та не катайся поблизу дороги;

не вихваляйся своїми новими або дорогими іграшками, щоб не викликати заздрощі та спокуси відняти або викрасти їх у тебе;

не розводь багаття у дворі, на подвір’ї без нагляду дорослих;

намагайся уникати конфліктів та не затівай ніяких сварок;

не ставай на каналізаційний люк — він може перевернутися і тяжко травмувати.

Правила безпеки користування піротехнічними засобами.

При купівлі піротехнічних виробів обов’язково ознайомтеся з інструкцією, вона повинна бути на кожному виробі. Якщо немає інформації щодо використання – то виріб є не сертифікованим, тому користуватися ним небезпечно. 
          2. Перевірте термін зберігання виробу, його встановлює сам виробник, і ніхто не має права цей термін продовжити. Сьогодні торгівля пропонує широкий вибір різноманітної піротехніки, в основному китайського, корейського і, частково, вітчизняного виробництва. На багатьох подібних виробах вказані вікові обмеження. 
          3. Ті, які не призначені для використання дітьми молодше 16 чи 18 років, купувати не слід. Обов’язково перевірте, чи не пошкоджена упаковка виробу, чи не має пошкоджень сам виріб.
         4. Щоб запобігти неприємним наслідкам від “спілкування” з піротехнічними виробами, необхідно пам’ятати і дотримуватися правил пожежної безпеки при використанні піротехнічних виробів. Запуск петард, феєрверків, ракет забороняється проводити всередині приміщення, з балконів та поблизу житлових, господарських будівель, новорічних ялинок. 
         5. Піротехніку не можна зберігати поблизу приладів опалення (батарей, газових, електричних плит), не варто носити вогненебезпечні вироби у кишенях. Не можна розбирати вироби чи піддавати їх механічним впливам. Не можна курити, працюючи з піротехнічними виробами, а також знаходитись в нетверезому стані 

 1. Щоб запобігти жахливим наслідкам від розваг з піротехнікою, необхідно попередити нещасні випадки. Адже під час бурхливої передноворічної торгівлі на ринках міста, яка пропонує широкий вибір різноманітної піротехніки, мало хто помічає підлітків, які товчуться біля прилавків. Вони жваво спілкуючись, купують хлопавки, петарди, ракети. На жаль, продавець не замислюється, до яких рук потрапляє цей вогневий асортимент. Не всі знають, що температура бенгальського вогню сягає 1100 градусів, його іскри на відстані півметра охолоджуються лише на 60 градусів. Викид полум’я хлопавки досягає декілька десятків сантиметрів.

Отже, як бачимо, основні правила пожежної безпеки прості і не потребують великих матеріальних затрат. Треба буде уважно вивчити їх, адже знання та виконання цих правил є запорукою безпеки вашого життя та життя ваших дітей, а також отримання справжнього задоволення від свята, яке принесе благополуччя та радість до вашої оселі.

Правила безпеки під час проведення масових заходів

          Найбільша небезпека в місцях скупчення великої кількості людей — масова паніка та втеча натовпу. У натовпі люди змінюються. Охоплені панікою, вони думають тільки про власний порятунок. Паніка може виникнути під час пожежі, бійки, аварії. Це може трапитись навіть при вимкненні світла. Всіма засобами боріться з панікою.
      Поведінка під час виникнення паніки.
      Не робіть різких рухів, не бігайте, не галасуйте. Головне — не дозволяйте емоціям скувати твою волю та відібрати всіляку можливість діяти розумно і цілеспрямовано. Необхідно, щоб голова була ясною.
     Звільніться від довгого шарфа, щоб уникнути задушення.
    Застебніть на одязі всі ґудзики та «блискавки», щоб ні за що у натовпі не зачепитися.
     Руки завжди тримайте вільними, зігнутими у ліктях та притиснутими до тіла.
      Не чіпляйтеся за дерева, стовпи, огорожі, щоб не зламати руки.
      Міцно тримайтеся на ногах, уникайте падіння.
      Впавши на землю, скрутіться у клубок «калачиком», ляжте на бік, закрийте руками голову та потилицю.

Опинившись на землі, спробуйте негайно підвестися. Встаючи, підтягніть до себе руки та ноги, різко підніміться вперед та вгору.

У натовпі захищай груди піднятими ліктями.

Ніколи не намагайся йти проти натовпу, вибирайся з нього вздовж напрямку руху. Небезпечні: вітрини, грати, стовпи, дерева — все нерухоме.
Не можна: чіплятися руками за щось; намагатися підняти речі, що впали на землю. Треба: застібнутися; викинути сумку, парасольку; руки повинні бути вільними. Якщо натовп потяг тебе – не чини йому опору.

 

 

Пам’ятка з безпеки на залізниці

Пам’ятка батькам

щодо забезпечення безпеки дітей на залізничному транспорті!

Залізниця – це зона підвищеної небезпеки, де головним травмуючим фактором був і залишається наїзд рухомого складу, висока напруга в контактній мережі, можливість падіння з висоти. Знаходження дітей в зоні залізниці може бути смертельно небезпечно.

Однак, нехтуючи існуючими нормами поведінки, деякі хлопці та дівчата самостійно знаходяться на залізничних коліях і об’єктах транспортної інфраструктури, чіпляються за автозчеплення і підніжки вагонів. Витівка не залишається безкарною, діти отримують травми різної тяжкості.

Збереження життя і здоров’я дітей – головний обов’язок батьків.

 З метою профілактики дорожньо-транспортних пригод за участю неповнолітніх, збереження життя і здоров’я дітей:

 Формуйте у дітей навички забезпечення особистої безпеки.

 Проведіть з дітьми індивідуальні бесіди, пояснивши важливі правила, дотримання яких допоможе зберегти життя.

На залізниці заборонено залишати дітей без нагляду – це може привести до трагічних наслідків.

Завжди пам’ятайте, що перебуваючи на залізничних об’єктах, дітей необхідно міцно тримати за руку або на руках.

 Залізниця не місце для ігор, а зона підвищеної небезпеки!

Бережіть власне життя та життя Ваших дітей!

 Будь-яке стороннє втручання в діяльність залізничного транспорту загрожує серйозними наслідками, воно переслідується за законом і тягне за собою кримінальну та адміністративну відповідальність (за порушення правил безпеки дітьми відповідальність несуть батьки).

Попередьте дітей – накладення на рейки сторонніх предметів, закидання поїздів камінням і інші протиправні дії можуть спричинити за собою загибель людей!

 Нехай Ви і Ваші діти завжди будуть здоровими!

 

Пам’ятка з безпечної поведінки

на об’єктах залізничного транспорту

Залізничні колії є об’єктами підвищеної небезпеки. Перебуваючи на них, Ви наражаєте себе на небезпеку.

 • Переходити залізничні колії можна тільки у встановлених і обладнаних для цього місцях, переконавшись у відсутності поїзда, що наближається або на дозволяючий сигнал переїзної сигналізації.

З метою збереження власного життя, ніколи і ні за яких обставин:

 • не підлізайте під пасажирські платформи і рухомий склад; не стрибайте з пасажирської платформи на колії;
 • не проходьте по залізничному переїзду при заборонному сигналі світлофора переїзної сигналізації незалежно від стану та наявності шлагбаума;
 • не знаходьтесь на об’єктах залізничного транспорту в стані алкогольного сп’яніння;
 • не піднімайтеся па опори і спеціальні конструкції контактної мережі, повітряних ліній і штучних споруд.

На залізниці заборонено:

 • Ходити по залізничних коліях.
 • Переходити і перебігати через залізничні колії перед поїздом, що наближається, якщо відстань до нього менше 400 метрів.
 • Переходити через колії відразу ж після проходу поїзда одного напрямку, не переконавшись у відсутності прямування поїзда зустрічного напрямку.
 • На станціях і перегонах підлазити під вагони і перелазити через автозчеплення для проходу через колії.
 • Проходити вздовж залізничної колії ближче 5 метрів від крайньої рейки.
 • Проходити по залізничних мостах і тунелях, які не обладнаним доріжками для проходу пішоходів.
 • Стояти на підніжках і перехідних площадках, відчиняти двері вагонів на ходу поїзда, затримувати відкриття і закриття автоматичних дверей приміських поїздів.
 • Залишати дітей без нагляду на посадкових платформах і у вагонах.
 • Виходити з вагону на міжколійї і стояти там при проході зустрічного поїзда.
 • Влаштовувати на платформі різні рухливі ігри.
 • Курити у вагонах (у тому числі в тамбурах) приміських поїздів, у невстановлених для куріння місцях у поїздах місцевого і дальнього сполучення.
 • Бігти по платформі поруч з вагоном поїзда, що прибуває чи відправляється, а також знаходитись ближче 2 метрів від краю платформи під час проходження поїзда без зупинки.

ПРОТИПОЖЕЖНЕ ТРЕНУВАННЯ

Відповідно до листа управління освіти, молоді та спорту №01-07/2416 від 15.09.2021 року «Про протипожежне тренування», наказу по ДНЗ №21 «Оленка» від 17.09.2021 №99/01-08АГ «Про організацію та проведення протипожежного тренування в дошкільному навчальному закладі»  29 вересня  2021 року у закладі проведено протипожежне тренування.

Тренування тривало 2 години у межах робочого часу, без значного порушення виконання працівниками основної діяльності. Оскільки заклад є об’єктом з масовим перебуванням людей, захід проведений як тренування з евакуації з елементами пожежогасіння. Тема тренування  – Порядок дій органів управління та сил ЦЗ закладу  при виникненні пожеж. Цілі тренування:

–  перевірка дієвості запланованих заходів дій органів управління та сил цивільного захисту на загрозу, або  виникнення надзвичайної ситуації, пов’язаної з пожежею;

– удосконалення знань і навиків складу комісії з питань  надзвичайних ситуацій, евакуаційної комісії, штабу цивільного захисту та формувань, що залучаються до протипожежного тренування в організації виконання заходів з питань захисту життя і здоров’я працівників в екстремальних умовах пов’язаних з пожежею;

– організація евакуації людей із зони підвищеної небезпеки, організація гасіння умовної пожежі на початковій стадії первинними засобами пожежогасіння, надання первинної долікарської допомоги умовно потерпілим на пожежі.

До участі в тренуванні було залучено всіх працівників та вихованців дитячого садка. Під час тренування з евакуації було відпрацьовано:

 • сигнали оповіщення та дії персоналу за ними;
 • алгоритм дій адміністрації садка у випадку виникнення в закладі пожежі;

• дії персоналу садочка з безпечної та швидкої евакуації малят

Попередження дорожньо-транспортного травматизму

серед дітей дошкільного віку

Швидке збільшення інтенсивності руху висуває серйозне завдання – забезпечення безпеки руху пішоходів.

У попередженні дорожньо-транспортного травматизму важливу роль відіграє робота дорослих з роз’яснення дошкільникам правил дорожнього руху і прищеплення навичок дисциплінованості на вулицях і дорогах. Щоб не допустити лиха на дорозі, вам необхідно:

– не подавати дітям негативного прикладу, порушуючи правила дорожнього руху;

– не чіплятися на підніжку транспорту і не стрибати на ходу, щоб своїм прикладом не заохотити дітей;

– вчити переходити вулицю на зелене світло світлофора, користуватись підземним переходом;

– на власному прикладі вчити користуватись нерегульованим пішохідним переходом;

– при перетині вулиці нерегульованим пішохідним переходом радити дітям йти в загальній масі пішоходів, бо дитина сама ще не завжди здатна оцінити дорожню ситуацію;

– не дозволяти дітям з’являтися зненацька перед транспортними засобами;

– вчити дітей правильно обходити транспорт на зупинках (автомобіль та автобус – позаду);

– не дозволяти дітям самостійно користуватися громадським транспортом;

– не допускати ігор дітей на проїжджій частині дороги;

– не дозволяти дітям грати з м’ячем, кататися не велосипеді, ковзанах, роликах, лижах, санчатах на проїжджій частині дороги та поблизу від неї.

 

БЕЗПЕКА ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ

Правила безпечної поведінки в надзвичайних ситуаціях.

 1. При загрозі ураження стрілецькою зброєю.

– Закрийте штори або жалюзі (заклейте вікна паперовою стрічкою) для зниження  ураження уламками скла.

– Вимкніть світло, закрийте вікна та двері.

– Займіть місце на підлозі в приміщенні, що не має вікон на вулицю (комора, ванна, передпокій).

– Інформуйте можливими засобами про небезпеку близьких і знайомих.

2.При загрозі бойових дій.

– Закрийте штори або жалюзі (заклейте вікна паперовою стрічкою) для зниження ураження осколками скла. Вимкніть джерело живлення, закрийте воду і газ, загасіть пічне опалення.

– Візьміть документи, гроші і продукти, предмети першої необхідності, медичну аптечку.

– Негайно покиньте житлове приміщення, сховайтесь в підготовленому підвалі або найближчому укритті.

– Попередьте про небезпеку сусідів. Надайте допомогу старим і дітям.

– Без крайньої необхідності не залишайте безпечного місця перебування.

– Проявляйте крайню обережність, не піддавайтеся паніці.

 1. Якщо стався вибух.

– Переконайтеся в тому, що ви не отримали значних травм.

– Заспокойтеся і уважно озирніться навколо, чи не існує загрози подальших обвалів і вибухів, які не звисає чи з руїн розбите скло, не потрібна комусь ваша допомога.

– Якщо є можливість – спокійно вийдіть з місця події. Якщо ви опинилися в завалі – періодично подавайте звукові сигнали. Пам’ятайте, що при низькій активності людина може протриматися без води п’ять діб.

– Виконуйте всі розпорядження рятувальника.

 1. При повітряній небезпеці.

– Вимкніть джерело живлення, закрийте воду і газ.

– Погасіть пічне опалення.

– Візьміть документи, гроші і продукти, предмети першої необхідності, медичну аптечку.

– Попередьте про небезпеку сусідів і при необхідності надайте допомогу старим і хворим.

– Якнайшвидше дійдіть до захисної споруди або сховайтеся на місцевості. Дотримуйтесь спокою і порядку. Без крайньої необхідності не залишайте безпечного місця перебування. Слідкуйте за офіційними повідомленнями.

4.При загрозі масових заворушень.

– Зберігайте спокій і розсудливість.

– При перебуванні на вулиці негайно покиньте місця масового скупчення людей, уникайте агресивно налаштованих осіб.

– Не піддавайтеся на провокації.

– Надійно закрийте двері. Не підходьте до вікон і не виходьте на балкон. Без крайньої необхідності не покидайте приміщення.

 1. Якщо вас захопили злочинці як заручника і вашому життю і здоров’ю загрожує небезпека.

– Намагайтеся запам’ятовувати будь-яку інформацію (вік, зріст, голос, манеру розмовляти, звички і т.п.) про злочинців, що надалі може допомогти встановити їх місцезнаходження.

– При першій можливості намагайтеся повідомити про місце свого перебування рідним чи в міліцію.

– Намагайтеся бути розважливими, спокійними, по можливості миролюбними, оберігайте себе від непотрібного ризику.

– Якщо злочинці перебувають у стані алкогольного або наркотичного сп’яніння, то намагайтеся максимально обмежити себе від спілкування з ними, так як їх дії можуть бути непередбачувані.

– Чи не підсилюйте агресивність злочинців непокорою, сваркою, зайвим опором.

– Виконуйте вимоги терористів, не створюючи конфліктних ситуацій, запитуйте дозволу переміщатися, сходити в туалет, відкрити сумочку і т.д.

– Уникайте будь-яких дискусій, особливо політичних, зі злочинцями, будьте, насамперед, уважними слухачами.

– Зберігайте свою честь і нічого не просіть, намагайтеся з’їдати все, що дають, незважаючи на те, що їжа може бути непривабливою.

– Якщо ви тривалий час перебуваєте поруч із злочинцями, постарайтеся встановити з ними контакт, викликати гуманні почуття і почати розмову, не наводячи їх до думки про те, що ви хочете щось вивідати.

– Не дозволяйте собі падати духом, використовуйте будь-яку можливість поговорити з самим собою про свої надії, проблеми, які трапляються в житті, постарайтеся заспокоїтися і розслабитися за допомогою медитації, читайте різні тексти, постарайтеся згадати вірші.

– Уважно стежте за поведінкою злочинців та їх намірами, будьте готові до втечі, якщо ви абсолютно впевнені в безпеці такої спроби.

– Постарайтеся знайти найбільш безпечне місце в приміщенні, де вас тримають і де можна було б захиститися під час штурму терористів (приміщення, стіни і вікна яких не виходять на вулицю – ванна кімната або комора), у разі відсутності такого місця падайте на підлогу при будь-якому шумі або стрілянині.

– При застосуванні спеціальними підрозділами сльозоточивого газу дихайте через мокру тканину, швидко і часто моргайте, викликаючи сльози.

– Під час штурму ні в якому разі не беріть в руки зброю терористів, щоб не постраждати від штурмуючих, які стріляють по озброєним людям.

– При звільненні виходьте швидше, речі залишайте там, де вони лежать, оскільки можливі вибухи або пожежа, беззаперечно виконуйте команди групи захоплення.

 1. При проведенні тимчасової евакуації цивільного населення з небезпечного району.

 Візьміть документи, гроші і продукти, необхідні речі, медикаменти.

– По можливості надайте допомогу громадянам похилого віку, людям з фізичними вадами.

– Дітям дошкільного віку вкладається в кишеню або пришивається до одягу записка, де вказується прізвище, ім’я, по батькові, домашня адреса, а також ім’я та по батькові матері і батька.

– Дотримуйтесь вказаного маршруту. При необхідності зверніться за допомогою до правоохоронців та медичних працівників.

Загальні правила поведінки на воді:

 1. Відпочинок на воді (купання, катання на човнах) повинен бути тільки в спеціально відведених та обладнаних для цього місцях.
 2. Безпечніше відпочивати на воді у світлу частину доби.
 3. Купатися дозволяється в спокійну безвітряну погоду за швидкості вітру до 10м/сек, при температурі води – не нижчою за +18°С, t° повітря – не нижчою за +24°С.
 4. Перед купанням рекомендується пройти огляд лікаря.
 5. Після прийняття їжі купатися можна не раніше, ніж через 1,5–2 години.
 6. Заходити у воду необхідно повільно, дозволяючи тілу адаптуватися до зміни температури повітря та води.
 7. У воді варто знаходитися не більше 15 хвилин.
 8. Після купання не рекомендується приймати сонячні ванни, краще відпочити в тіні.
 9. Не рекомендується купатися поодинці біля крутих, стрімчастих і зарослих густою рослинністю берегів.
 10. Перед тим, як стрибати у воду, переконайтеся в безпеці дна й достатній глибині водоймища.
 11. Пірнати можна лише там, де є для цього достатня глибина, прозора вода, рівне дно.
 12. Кататися на човні (малому плавзасобі) дозволяється тільки після отримання дозволу та реєстрації в чергового по човновій станції.

Під час купання не робіть зайвих рухів, не тримайте свої м’язи в постійному напруженні, не гоніться за швидкістю просування на воді, не порушуйте ритму дихання, не перевтомлюйте себе, не беріть участі у великих запливах без дозволу лікаря й необхідних тренувань.

На воді забороняється:

 1. Купатися в місцях, які не визначені місцевими органами виконавчої влади та не обладнані для купання людей.
 2. Вилазити на попереджувальні знаки, буї, бакени.
 3. Стрибати у воду з човнів, катерів, споруджень, не призначених для цього.
 4. Пірнати з містків, дамб, причалів, дерев, високих берегів.
 5. Використовувати для плавання такі небезпечні засоби, як дошки, колоди, камери від автомобільних шин, надувні матраци та інше знаряддя, не передбачене для плавання.
 6. Плавати на плавзасобах біля пляжів та інших місць, які не відведені для купання.
 7. Вживати спиртні напої під час купання.
 8. Забруднювати воду й берег (кидати пляшки, банки, побутове сміття і т.д.), прати білизну й одяг у місцях, відведених для купання.
 9. Підпливати близько до плавзасобів, які йдуть неподалік від місць купання.
 10. Допускати у воді небезпечні ігри, які пов’язані з обмеженням руху рук і ніг.
 11. Подавати помилкові сигнали небезпеки.
 12. Дітям, які не вміють плавати, заходити глибше, ніж до пояса.
 13. Купання дітей без супроводу дорослих.

Правила поведінки для дітей:

 1. Купання дозволяється в спеціально обладнаних місцях, визначених місцевими органами виконавчої влади, під наглядом дорослих (педагогів, керівників або батьків).
 2. До купання допускаються групи дітей до 10 осіб під наглядом одного відповідального, який уміє добре плавати і знає прийоми рятування на воді.
 3. Біля місця купання має бути обладнаний медичний пункт, а в разі його відсутності купання має здійснюватись під наглядом медпрацівника.
 4. Місця купання обладнуються рятувальними постами з рятувальними засобами. Крім того, в місцях купання дітей аварійно-рятувальними службами ретельно перевіряється дно, про що складається акт перевірки, вимірюється температура води і повітря.
 5. Діти допускаються до купання після огляду лікарем.
 6. Роздягання та одягання дітей проводиться під наглядом організатора купання (одяг кожної дитини викладається у рядки окремими купами).
 7. До й після купання проводиться перевірка наявності дітей шляхом шикування їх у ряд відповідно до місць, де складено їх одяг.

 

 1. Відповідальний за купання повинен: нагадати дітям правила поведінки на воді до початку купання, увійти у воду першим (до дозволеної межі), а вийти останнім.

 

Безпека на залізниці

 

            Цілком обґрунтовано залізницю називають зоною підвищеної небезпеки. При високій інтенсивності та підвищених швидкостях руху поїздів, при величезних обсягах перевезень залізниця несе певну небезпеку для людей, що проживають поблизу неї або користуються її послугами. Перебуваючи поблизу залізничних колій, потрібно бути пильним самому та  уважним до оточуючих.

         Життя людини є найвищою цінністю. Але, на жаль, потрібно констатувати, що в наслідок порушення громадянами “Правил безпеки громадян на залізничному транспорті України ” щорічно під колесами поїздів, внаслідок ураження електричним струмом від контактної мережі та інших причин  на територіях залізниць гинуть люди.

         Станом на 01.07.2021 року на  станціях, перегонах, територіях підрозділів  регіональної філії «Одеська залізниця» внаслідок наїзду залізничного рухомого складу, падіння з нього або інших видів впливу отримали травми різного ступеню важкості 32 сторонні особи проти 20 у минулому році, у тому числі 21 із смертельним наслідком проти  12 у минулому році. Травмовано 4 дітей до 16 років, з них 1 смертельно,  у 2020 – 2.

         В основному травми стаються в результаті недотримання елементарних вимог, як загальноприйнятих норм поведінки, так і визначених Правилами безпеки на залізничному транспорті.

         Діти піднімаються на дахи вагонів, безтурботно бродять по залізничних коліях особливо влітку. Основними причинами травмування залізничним рухомим складом і ураження електрострумом контактної мережі, як показує аналіз, є незнання і порушення правил безпеки, невиправданий поспіх, небажання користуватися пішохідними мостами, тунелями та настилами, а часом пустощі і хуліганство. Нерідко залізниця стає «пішохідною». Ходіння по коліях завжди пов’язане з небезпекою для життя. Поїзд, що рухається зупинити непросто. Його гальмівний шлях в середньому становить близько тисячі метрів. Поїзд, що рухається зі швидкістю 100 км/год, за 1 секунду долає близько 30 метрів. А пішоходу, для того, щоб перейти через залізничну колію, потрібно не менше 5 секунд. Тим більше, що молоді люди при перетині колій часто відволікаються, користуючись навушниками для прослуховування музики або на розмови по мобільному телефону , зайняті розмовою з другом, подругою під час переходу через залізничні колії при цьому, не чують сигналів, що подаються машиністом.

         Лише на перший погляд можуть здатися безпечними нерухомі вагони. Підходити до них менше ніж на п’ять метрів заборонено: кожен вагон на станції знаходиться в роботі і в будь-який момент може почати рух. Небезпечними є і виступаючі частини рухомого складу, за них може зачепитися одяг людини, яка проходить поблизу. До травмування може призвести вплив повітряного потоку, що виникає між двома рухомими поїздами, сила такого потоку складає 16 тонн. Саме тому, перебуваючи на території залізниці необхідно пам’ятати і дотримуватися вимог безпеки: переходити і переїжджати залізничні колії лише у спеціально відведених для цього місцях, стежити за сигналами технічних засобів – світлофора, переїзної сигналізації (незалежно від стану та наявності шлагбаума), уважно слухати оголошення про можливі пересуваннях рухомого складу. Не допускається їзда по пасажирській платформі або перону на велосипедах, скейтбордах, роликах, а також перехід колії в районі стрілочних переводів та районах, з інтенсивним маневровим рухом. У таких місцях не влаштовуються пішохідні переходи, а можливі лише технологічні маршрути для працівників залізниці, користуватися якими громадянам заборонено.

         Не слід забувати про ризики, які являють собою залізничні об’єкти, контактна мережа. Часто трапляються випадки, коли сторонні громадяни, піднімаючись на вагон, наближаються на неприпустимо близьку відстань до контактної мережі, потрапляють під високу напругу (27,5 тис. Вольт змінного або 3000 Вольт постійного струму), отримують травми  та гинуть.

         Нагадуємо правила поведінки при знаходженні на об’єктах залізничного транспорту:

         НЕБЕЗПЕЧНО ДЛЯ ЖИТТЯ:

 • Переходити залізничні колії в невстановлених місцях!
 • Перебігати або переходити залізничні колії перед рухомим складом! (гальмівний шлях поїзда – до 1000 м).
 • Підніматися на дах вагонів поїздів!
 • Чіплятися, висіти на підніжках вагонів, заплигувати і зістрибувати з них під час руху поїзда!
 • Під час руху поїзда відкривати двері вагону!
 • Ходити і грати ДІТЯМ в рухливі ігри поблизу залізничного полотна!